Menu

Ryanair wezwał UK do rezygnacji z "niewytłumaczalnej" kwarantanny

Ryanair wezwał UK do rezygnacji z "niewytłumaczalnej" kwarantanny
O'Leary: Wzywamy rządy Irlandii i UK do zniesienia niewytłumaczalnej, nieskutecznej i niemożliwej do wdrożenia kwarantanny. (Fot. Getty Images)
Ryanair ponownie wezwał rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do rezygnacji z niemożliwej do wdrożenia 14-dniowej kwarantanny na rzecz maseczek i dystansu społecznego, tak, jak robi to obecnie większość innych krajów europejskich.
Reklama

Prezes Ryanair Group Michael O’Leary podkreślił wczoraj, że "14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia". "Wymaganie od pasażerów poddania się kwarantannie po skorzystaniu przez nich z wielu usług, jak transport publiczny, w celu dotarcia na/z lotniska nie ma podstaw naukowych ani medycznych" - podkreślił szef przewoźnika.

"Usilnie wzywamy rządy krajów europejskich, zwłaszcza Irlandii i Wielkiej Brytanii, do wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek przez pasażerów linii lotniczych, pociągów, w tym londyńskiego metra. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 w środowiskach transportu publicznego, w których zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe" - stwierdził.

Dodał: "Z zadowoleniem przyjmujemy zalecenie Unii Europejskiej w zakresie maseczek i ponownie wzywamy rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do zniesienia niewytłumaczalnej, nieskutecznej i niemożliwej do wdrożenia kwarantanny".

1 lipca Ryanair zamierza wznowić część swoich połączeń. (Fot. Getty Images)

"Obywatele Europy mogą bezpiecznie podróżować w maseczkach podczas swoich letnich wakacji, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, jak pomiar temperatury. 14-dniowa kwarantanna nie ma podstaw naukowych, jest niemożliwa do wdrożenia i nie jest konieczna w okolicznościach, w których pasażerowie linii lotniczych, pociągów i metra noszą maseczki, gdy zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe" - podkreślił.

Tym samym odniósł się do nowych wytycznych Komisji Europejskiej dotyczących możliwości powrotu do podróży lotniczych w UE w nadchodzących tygodniach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Regularne czyszczenie i wentylacja wagonów lub kabiny, ograniczenie kontaktów między pasażerami i załogą, konieczność noszenia masek - to niektóre ze wskazówek przedstawionych przez KE.

Wytyczne KE zakładają, że pasażerowie powinni nosić maski podczas przebywania w węzłach transportowych i w transporcie zbiorowym - szczególnie tam, gdzie nie można zastosować zasad dystansu społecznego. Rekomendacje mają zastosowanie m.in. do samolotów, pociągów czy autokarów. 

Ryanair podkreślił, że nowe wytyczne KE pozwolą w lipcu i sierpniu wznowić europejski przemysł turystyczny. 

Czytaj więcej:

Ryanair nie będzie latał na "idiotycznych" zasadach

Szef Ryanair: "Zwrot pieniędzy za bilet nawet za 6 miesięcy"

Ryanair chce wznowić od lipca 40 proc. swych lotów

Ryanair z rekordową pożyczką od rządu UK

Linie lotnicze easyJet wznowią część połączeń 15 czerwca

  Komentarze
  • Abdullah z londynistanu
   22 maja, 11:17

   A ja wzywam O'Learego aby w końcu oddał mi kasę za odwołane loty .

  • Gosc
   22 maja, 14:48

   Dokladnie, oddaj pieniadze zlodzieju. Brak komunikacji, i reakcji na zgloszenia o refundacje i wciskanie voucherow.

  • Kr
   22 maja, 21:35

   Chciwy patałach

  • Adrii
   23 maja, 11:48

   WARA Ci czlowieku od mojego zdrowia i moich płuc chcesz mieć problemy to sobie nos kaganczyk a nie zmusza innych.... Lepiej zrobić Tes przed lotem niż stracić zdrowie nosząc maske które NIE CHRONI PRZEW WIRUSEM... ZAINSTALUJ W NAPOWIETRZANIU INCHALACJE Z OLEJKU SOSNOWEGO KTORY ZABIJA WIRUSY I BEDZIE PO PROBLEMIE.... 👀 A ZANIM COS POWIEDZ TO LEPIEJ POCZYTAJ NA TEMAT MASEK I RĘKAWICZEK GUMOWYCH NA KTÓRYCH Z CZASEM WIECEJ GROMADZI SIE BAKTERIA NIZ NA SAMEJ SKÓRZE... A NIE POWIEM O LOCIE DWUGODZINNYM I WDYCHANIU PARY WODNEJ PROSTO DO PŁUC...!!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama