Menu

Ryanair uruchomił bazę na lotnisku w Katowicach

Ryanair uruchomił bazę na lotnisku w Katowicach
W Pyrzowicach będą stacjonowały na razie dwa samoloty Ryanair, ale linia zapowiada, że "to dopiero początek". (Fot. katowice-airport.com)
Linia Ryanair uruchomiła dzisiaj swą bazę w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Na lotnisku będą stacjonowały na razie dwa samoloty tego przewoźnika. Linia chce obsługiwać tam 1,25 mln pasażerów rocznie.
Reklama

"Dzięki bazie, powstanie 180 bezpośrednich miejsc pracy - dla pilotów i załóg pokładowych - a także 950 dodatkowych w firmach kooperujących z lotnictwem. Planujemy obsługę w Katowicach 1,25 mln pasażerów rocznie, co oznacza wzrost aż o 43 proc." - oświadczyła Olga Pawlonka z Ryanair.

Wraz z powstaniem bazy - szóstej tej linii w Polsce - zostanie uruchomionych 18 tras, z czego 12 nowych. Kolejne, 19. połączenie zostanie uruchomione w czerwcu. Ryanair oferuje z Katowic połączenia m.in. do Goeteborga, Manchesteru, Odessy, Londynu, Dublina i Brindisi.

Pawlonka oceniła, że otwarcie bazy to ważna informacja dla regionu, zwłaszcza dla ruchu biznesowego. "Powstanie bazy w danym miejscu pozwala na uruchomienie połączeń, które wylatują z Pyrzowic wcześnie rano i wracają rejsem wieczornym z powtorem do Katowic" - wskazała.

W Pyrzowicach będą stacjonowały na razie dwa samoloty Ryanair - Boening 737-800, które mogą zabrać 189 pasażerów. Ryanair zapowiada, że "to dopiero początek". W sezonie letnim w Pyrzowicach będą bazowały cztery kolejne, obsługujące ruch czarterowy.

Lotnisko Katowice należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 roku z jego siatki połączeń skorzystało 4,84 mln podróżnych.

Czytaj więcej:

Lotnisko Modlin powoli rośnie i inwestuje

Lotnisko Gdańsk: Zimowy rozkład lotów i nowe połączenia

Wizz Air zaczął latać z Mazur do Bremy

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama