Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair stawia na ekologię. Pozbywa się plastiku

Ryanair stawia na ekologię. Pozbywa się plastiku
Ryanair zrezygnuje z plastiku do 2023 roku. (Fot. Getty Images)
Ryanair obiecuje, że do 2023 roku stanie się 'wolny od tworzyw sztucznych'. Irlandzkie tanie linie lotnicze zobowiązały się do wyeliminowania wykorzystania nie nadających się do recyklingu tworzyw sztucznych w samolotach, w centrali i wszystkich swoich bazach.
Reklama

Ekscentryczny szef Ryanaira w przeszłości wielokrotnie żartował, że ekologów należy zastrzelić za straszenie skażeniem środowiska naturalnego. Zaprzeczał również, że zmiany klimatyczne na świecie są napędzane przez emisję dwutlenku węgla, który lotnictwo produkuje w nadmiarze.

O’Leary teraz jednak obiecuje, że do 2023 roku Ryanair wyeliminuje nienadające się do recyklingu tworzywa sztuczne.  Oprócz przejścia na kubki biodegradowalne, drewniane sztućce i opakowania papierowe na pokładzie, Ryanair zapowiedział, że jego biura, bazy i operacje będą także "czyste” od plastiku.

Wiele firm zrobiło już podobne deklaracje. Sieć Aldi na przykład zrezygnowała w Niemczech ze sprzedaży jednorazowych, plastikowych toreb. Klienci sieci od będą mogli w zamian kupić jedynie ekologiczne reklamówki na zakupy.

W Wielkiej Brytanii sieć supermarketów Iceland  zapowiedziała, że do końca 2023 roku wyeliminuje lub drastycznie ograniczy plastikowe opakowania we wszystkich produktach własnej marki. Plastik zastąpi papierem w ponad tysiącu produktach.

Zjednoczone Królestwo wprowadza zakaz używania mikrogranulek w kosmetykach. Minister ds. Środowiska Therese Coffey, w wywiadzie dla telewizji SKY News podkreśliła, że zakaz jest częścią szerszego planu ograniczenia zanieczyszczenia środowiska sztucznymi tworzywami.

Coraz więcej firm rezygnuje z plastiku. Naukowcy bowiem biją na alrm. Znaczna część jedzenia i napojów jest opakowywana w plastik, a pod wpływem zmiany temperatury substancje chemiczne, z których składa się to tworzywo, przedostają się do jedzenia, napojów i ostatecznie do naszych organizmów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.03.2019
  GBP 4.950 złEUR 4.287 złUSD 3.758 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama