Menu

Ryanair chce wznowić od lipca 40 proc. swych lotów

Ryanair chce wznowić od lipca 40 proc. swych lotów
Tani przewoźnik lotniczy chce szybkiego powrotu działalności. (Fot. Getty Images)
Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair poinformowały, ze zamierzają od 1 lipca wznowić 40 proc. swych rozkładowych lotów, jeśli złagodzone zostaną restrykcje w komunikacji powietrznej wewnątrz UE, a na lotniskach będzie się przestrzegać zasad prewencji koronawirusowej.
Reklama

W ten sposób Ryanair realizowałby codziennie blisko 1 000 rejsów, obsługując 90 proc. swych połączeń sprzed kryzysu.

Pod koniec marca ten największy europejski niskobudżetowy przewoźnik powietrzny niemal całkowicie zawiesił ruch własnych samolotów i obecnie oferuje tylko około 30 regularnych lotów dziennie - wyłącznie na obszarze Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz kontynentalnej części Europy.

By zmniejszyć ryzyko infekcji, pasażerowie Ryanair mają nosić maski ochronne przez cały czas przebywania w terminalach lotniskowych i w samolotach. Już przy wejściu do terminala będzie im mierzona temperatura. By przed pokładowymi toaletami nie tworzyły się kolejki, na skorzystanie z nich potrzebna będzie zgoda personelu kabinowego.

Ponadto w lipcu i sierpniu pasażerowie będą musieli podawać swe dane kontaktowe i przewidywany czas pobytu w miejscu, do którego się udają.

Czytaj więcej:

Szef Ryanair: "Zwrot pieniędzy za bilet nawet za 6 miesięcy"

Linie lotnicze w Europie wznawiają loty, ale powrót do normalności zajmie lata

  Komentarze
  • Fru
   12 maja, 15:17

   Ciekawe jak Ryanair potraktuje loty do Polski i z powrotem? Prawdopodobnie w UK będzie kwarantanna i wielu rodaków będzie kombinować jak się dostać na wyspy z tych krajów, z którego przybycie nie skutkuje kwarantanną - Francja i Irlandia. Czy będą jakieś loty łączone z miejscem docelowym w tych krajach z zapasem czasu na wzięcie bagażu po takim locie i z czasem na następną odprawę w locie do UK...??? Zapowiada się nieciekawie...

  • Hej
   15 maja, 16:27

   Kwarantanna będzie zniesiona w lipcu w UK, na informacyjnych stronach UK są już takie informacje. Być może szybciej ruszy w Londynie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama