Menu

Ryanair, Wizz Air i easyJet nie odwołują lotów z UK do Hiszpanii

Ryanair, Wizz Air i easyJet nie odwołują lotów z UK do Hiszpanii
Ryanair: "Nasz rozkład pozostaje bez zmian". (Fot. Getty Images)
Ryanair zapowiedział, że będzie kontynuował loty do i z Hiszpanii, pomimo decyzji rządu Wielkiej Brytanii o nałożeniu od sobotniego wieczoru 14-dniowej kwarantanny na podróżnych przybywających z tego kraju. Podobnie oświadczenia wydały inne linie lotnicze.
Reklama

Niezapowiedziane, ponowne wprowadzenie przez rząd Borisa Johnsona obowiązkowej dwutygodniowej izolacji dla osób wracających z Hiszpanii, było mocnym ciosem nie tylko dla brytyjskich wczasowiczów, ale też kolejnym zmartwieniem dla linii lotniczych.

Jednak dyrektor finansowy Ryanair, Neil Sorahan, już zapowiedział, że irlandzki przewoźnik nie zamierza odwoływać lotów z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii. "Nasz rozkład pozostaje bez zmian" - podkreślił w rozmowie z BBC.

Również Wizz Air poinformował wczoraj, że nadal będzie obsługiwał połączenia do Hiszpanii "zgodnie z planem", ale dodał, że "dokonuje obecnie ponownej oceny rozkładu w świetle potencjalnego zmniejszenia popytu".

Jak informuje Reuters, podobne oświadczenia o kontynuowaniu połączeń do Hiszpanii wydały w sobotę brytyjskie linie easyJet i British Airways.

Również easyJet nie zamierza przestać latać do Hiszpanii. (Fot. Getty Images)

Z kolei TUI, największy organizator wycieczek w Europie, poinformował, że musi odwołać wszystkie swoje loty do tego kraju zaplanowane pomiędzy 27 lipca a 9 sierpnia, a także skasować rezerwacje urlopów w tym okresie.

Wcześniej Ryanair ujawnił, że poniósł stratę w wysokości 185 mln euro w okresie od kwietnia do czerwca, nazywając ten czas "najtrudniejszym w swojej historii". Dla porówania, w analogicznym okresie zeszłego roku linia odnotowała 243 mln euro zysku.

Przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika stwierdzili, że ​​nie można przewidzieć, jak długo utrzyma się pandemia koronawirusa. "Druga fala zachorowań na Covid-19 w Europie późną jesienią jest obecnie naszym największym strachem" - dodano.

Czytaj więcej:

Ryanair grozi redukcją dodatkowych 3 tys. miejsc pracy

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii

Nagła decyzja UK o kwarantannie. Hiszpania reaguje

Hiszpania: Władze regionów ostrzegają przed możliwością zamykania hoteli

  Komentarze
  • Celestyn76
   27 lipca, 19:03

   Ten bolszewicki rzad zwany dla niepoznaki konserwatywnym gnebi ibywateli ale nie ma sie co dziwic wszak borys ma kacapskie korzenie

  • Leo
   27 lipca, 19:41

   Dziady z Ryanair zwracać pieniądze od marca nic

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama