Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Rozpacz wśród konserwatystów": Theresa May traci zaufanie swojej partii

"Rozpacz wśród konserwatystów": Theresa May traci zaufanie swojej partii
Theresa May z mężem Philipem. (Fot. Getty Images)
Premier Theresa May ma do czynienia z bezprecedensowym wyzwaniem: traci zaufanie oddolnych działaczy swojej partii, którzy nie chcą, aby dalej była premierem - donosi BBC. Ponad 70 lokalnych szefów stowarzyszeń - wściekłych na to, w jaki sposób zajmuje się Brexitem - wezwało do nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w celu omówienia jej przywództwa.
Reklama

Niewiążące głosowanie ma się odbyć na nadzwyczajnym spotkaniu Krajowej Konwencji Konserwatystów. Zdaniem Dinah Glover, przewodniczącej konserwatystów w London East Area, ​​w partii pnuje „rozpacz".

„Obawiam się, że premier prowadzi negocjacje w taki sposób, że partia nie będzie już aprobować jej decyzji" - stwierdziła Glover, cytowana przez BBC.

W głosowaniu weźmie udział 800 najwyższych rangą działaczy Partii Konserwatywnej, w tym przewodniczący lokalnych stowarzyszeń.

Theresa May przetrwała wotum zaufania swoich posłów w grudniu - chociaż 117 konserwatystów głosowało przeciwko niej. Zgodnie z zasadami partii, posłowie nie mogą zwołać kolejnego głosowania o wotum nieufności do grudnia 2019 roku.

Jednakże nadzwyczajne spotkanie musi się odbyć, jeśli ponad 65 lokalnych stowarzyszeń zażąda tego za pośrednictwem petycji.

Obecna petycja, która przekroczyła już wymagane minimum liczby podpisów, stanowi: „Nie czujemy już, że pani May jest właściwą osobą, aby dalej sprawować urząd premiera i poprowadzić nas do przodu w negocjacjach związanych z Brexitem. Dlatego z wielką niechęcią prosimy, aby rozważyła swoje stanowisko i ustąpiła, aby umożliwić Partii Konserwatywnej wybranie innego przywódcy, a krajowi - posuwanie się naprzód i negocjowanie naszego wyjścia z UE".

Jak twierdzi BBC, po raz pierwszy zastosowano taką procedurę.

 

  Komentarze


  • Al
   22 kwietnia, 17:29

   Ta partia niema żadne kompetentnej i normalnej osoby aby ją prowadzić.

  • Wicek
   23 kwietnia, 10:12

   Pani May nie jest taka głupia. Poza tym won z EU angielskie ksenofoby bo żyjecie na kreche na kredyt!!! Out i nie chce więcej czytać takich głupot!

  • Drakus
   23 kwietnia, 17:25

   Brytyjczycy widzą że brexit to kłamstwo, najbardziej przed referendum gdy wykorzystano imigrantów, aby nimi straszyć gdy oni w rzeczywistości ciężko pracowali i są potrzebni. W taki sposób brexit minimalnie wygrał. Teraz gdy UK jest tak mocno podzielone, głos rozsądku nakazał im zaciągnąć hamulec bezpieczeństwa. W tej ciężkiej sytuacji potrzebne są zmiany na stanowiskach lecz tu brakuje kandydatów bo jedni boją się wystąpić przeciwko brexitowi, a dla innych sytuacja jest beznadziejna. Ja pragnę tych zmian, liczę że kandydatom nic nie wyjdzie co doprowadzi do ostatecznego referendum i ratunku.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama