Menu

Rightmove: Newquay w Kornwalii z rekordową sprzedażą mieszkań

Rightmove: Newquay w Kornwalii z rekordową sprzedażą mieszkań
W Newquay mieszka obecnie 22 tys. ludzi, ale populacja miasta stale się powiększa. (Fot. Getty Images)
Kornawlijskie Newquay nieoczkiwanie stało się jednym z najlepszych miejsc do zakupu mieszkania na Wyspach - donosi portal Rightmove. I wskazuje, że aż 8 na 10 wystawianych na sprzedaż mieszkań od początku roku udało się już sprzedać.
Reklama
Reklama

Eksperci od rynku nieruchomości zwracają uwagę, że popularność Newquay wpisuje się w ogólny trend na Wyspach, związany z ucieczką od dużych ośrodków miejskich. Oficjalne dane pokazują, że pogłębia się różnica pomiędzy sprzedażą mieszkań w centrach miast, a tymi położonymi na obrzeżach, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. 

"Niedobór mieszkań na sprzedaż jest największy od 30 lat. Popyt wydaje się nie mieć końca. Otrzymujemy prośby o obejrzenie nieruchomości w ciągu kilku minut od wystawienia ogłoszenia. Wiele nieruchomości będzie sprzedana wyłącznie osobom z najlepszymi ofertami, bo konkurencja jest bardzo wysoka" - zwrócił uwagę Bradley Start z biura nieruchomości Start & Co w Newquay.

Według portalu Rightmove, najgorzej rynek nieruchomości ma się obecnie w Birmingham. W centrum tego 2,6-milionowego miasta sprzedano od początku roku zaledwie 18 proc. mieszkań.

Specjaliści dodali, że rynek nieruchomości w ostatnim czasie - w związku z łagodzeniem restrykcji - powoli wraca do normy, ale wciąż jest daleki od stanu sprzed pandemii.

Zwrócono rónwnież uwagę, iż wysoki popyt na nowe mieszkania spowodował, że w niektórych regionach odnotowano rekordowo wysokie, niespotykane wcześniej ceny.

Czytaj więcej:

Szkocki zamek z lochem w cenie londyńskiego mieszkania

XV-wieczny szkocki zamek tańszy niż mieszkanie w Londynie

Szkocja: Na sprzedaż jedyny pub na "słonecznej wyspie"

  Komentarze
  • Wykształcony Polak
   14 kwietnia, 17:41

   Niestety kupują głównie Azjaci głównie Pakistan i India składają się całą rodziną i wykupują mieszkania, niszcząc totalnie rynek mieszkaniowy ,dla nich to raj dla Europejczyka to najgorsze badziewie badziewia.Zapytajcie się przeciętnego Francuza czy Belga co sadzi o Wielkiej Brytanii odpowiedź jest tylko jedna że jest to wielkie .... wiadomo co....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama