Menu

Remis Irlandii z Walią w Pucharze Sześciu Narodów

Remis Irlandii z Walią w Pucharze Sześciu Narodów
Irlandia zremisowała z Walią (Fot. Getty Images)
Broniąca tytułu Irlandia zremisowała w Dublinie z Walią 16:16 w pierwszej kolejce Pucharu Sześciu Narodów w rugby. Gospodarze w pierwszej połowie prowadzili 13 punktami, ale nie utrzymali przewagi do końca meczu.
Reklama

Irlandia walczy w turnieju o trzeci triumf z rzędu i wszystko wskazywało na to, że rozpocznie obronę tytułu od efektownego zwycięstwa. Później jednak Walijczycy wykorzystali chwile dekoncentracji w ekipie gospodarzy, a w drugiej połowie nawet objęli prowadzenie. Wyrównał w końcówce z rzutu karnego Johnny Sexton.

"Nikt nie cieszy się z remisu. To rozczarowujące, że pozwoliliśmy Walijczykom wrócić do gry" - przyznał kapitan Irlandczyków Rory Best.

W sobotę Francja pokonała Włochy 23:21, a Anglia wygrała ze Szkocją 15:9. Stade de France pod Paryżem był gospodarzem imprezy sportowej po raz pierwszy od listopadowych zamachów terrorystycznych w stolicy kraju.

W drugiej kolejce "Trójkolorowi" podejmą Irlandię, Walia - Szkocję, a Włochy zmierzą się w Rzymie z Anglią. Spotkania odbędą się 13 i 14 lutego.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama