Remis lidera Bayeru z trzecim Stuttgartem

Spotkanie VfB Stuttgar z Bayerem od początku było emocjonujące. (Fot. Getty Images)
Lider Bayer Leverkusen zremisował na wyjeździe z trzecim w tabeli VfB Stuttgart 1:1 w szlagierze 14. kolejki piłkarskiej Bundesligi i powiększył do czterech punktów przewagę nad Bayernem Monachium. Broniący tytułu Bawarczycy dzień wcześniej przegrali z Eintrachtem Frankfurt aż 1:5.

Spotkanie VfB z Bayerem od początku było emocjonujące. Goście szybko mogli objąć prowadzenie, ale Amine Adli trafił w słupek. Wśród gospodarzy dogodną okazję miał ich najlepszy strzelec Serhou Guirassy.

Piłkarze ze Stuttgartu w pierwszej połowie wyrównali ligowy rekord pod względem celnych strzałów - aż 11. Dopięli swego w 40. minucie, gdy do siatki trafił Chris Fuehrich.

"Aptekarze" odpowiedzieli tuż po przerwie. W 47. minucie po akcji Granita Xhaki i Victora Bonifacego bramkę strzałem z woleja zdobył reprezentant Niemiec Florian Wirtz.

Krótko potem Xhaka trafił w słupek. Do końca meczu obie drużyny miały swoje szanse, ale bramkarze spisywali się bez zarzutu i wynik już się nie zmienił.

Dla ekipy z Leverkusen to już 22. mecz z rzędu bez porażki we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a drugi kolejny zremisowany w Bundeslidze. Zespół Xabiego Alonso pozostaje jedynym niepokonany na krajowym podwórku.

W tabeli Bayer ma 36 pkt, wicelider Bayern 32 (i mecz zaległy), a trzeci VfB - 31.

Dzień wcześniej piłkarze z Monachium przegrali z siódmym obecnie Eintrachtem Frankfurt aż 1:5. To ich najwyższa ligowa porażka od ponad czterech lat, gdy również 1:5 ulegli... Eintrachtowi.