Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordy popularności filmiku Polki ze Szkocji na stronie BBC

Rekordy popularności filmiku Polki ze Szkocji na stronie BBC
Zuza Kapituła wywarła wrażenie swoim video na ponad 360 tysiącach ludzi. (Fot. Facebook/BBC The Social/Screenshot)
Furorę w sieci robi filmik młodej Polki na temat tożsamości imigrantki i tolerancji w Szkocji. Przekaz Zuzy Kapituły, która mieszka w północnym regionie Wielkiej Brytanii od kilkunastu lat, został umieszczony na stronie Facebooka BBC The Social. Wideo ma już prawie 370 000 wyświetleń.
Reklama

“Jestem Polką – ale Szkocja jest moim domem. Przyjmijmy nasze różnice, szczególnie w takich czasach jak te” – podkreśla młoda Polka w swoim wideo.

Filmik został opublikowany 3 stycznia 2019 roku na stronie Facebooka BBC The Social. Przekaz spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem, a przemyślenia Zuzy chwalą zarówno Polacy, jak i Szkoci.

"Dobrze powiedziane i masz szkocki akcent – bądź dumna z tego, gdzie są Twoje korzenie, ponieważ Twoi przodkowie byli bardzo odważnymi ludźmi podczas wojny” – napisała na stronie BBC The Social Alexina.

"Nagrałam ten filmik jako odpowiedź dla ludzi, którzy są niechętni imigrantom" - wyjaśniła portalowi Londynek.net młoda Polka.

Zuza daje też radę tym, którzy nie przepadają za cudzoziemcami: "Kiedy następnym razem miniesz osobę, która rozmawia w innym języku z ojcem, matką czy przyjacielem, nie wkurzaj się, nie bądź zdezorientowany. Zrozum, że ci ludzie mieszkają tu i próbują się dopasować, chcąc zachować swoje dziedzictwo i to coś dobrego, wspaniałego!" – stwierdza. 

Zuza Kapituła po 11 latach zamieszkiwania w Szkocji doskonale wie, co to znaczy być imigrantką i mówić z obcym akcentem. Oto, co mówi:

Szerszą rozmowę z Zuzą Kapitułą na temat życia i dorastania w Szkocji opublikujemy w naszym dziale "Czytelnia" w środę 16 stycznia 2019 roku.

 

  Komentarze


  • J
   15 stycznia, 17:53

   nie poslucham,bo nie dziala.moze lepiej podac linka jak nie umiemy wkleic?

  • Ali
   15 stycznia, 19:02

   Fajna pozytywna dziewczyna u fajny ten filmik,

  • Pin
   15 stycznia, 19:14

   @J filmik dziala

  • EPaul
   15 stycznia, 21:51

   Nie wiem, nie moj problem ja osobisicie nigdy nie rozmawiam po polsku ale ladnie sie wdzieczy tak typowo po Polsku :)
   Przed momentem 230 przegrana in Parliment i ta 'blada' Niedziela evoking Horror in Manchester takze time rzeczywiscie dobry na ta publikacje. Tylko ciekawe czy cos wskura poza chwilowym rozglosem (w falszywej Szkotlandii)?

  • Waldi
   16 stycznia, 08:12

   Brawo mloda kobieto, mówisz z sercem a to naprawdę piękna mowa, którą nie każdy potrafi zrozumieć...

  • Jaszczurka
   16 stycznia, 21:42

   Mnie sie to kojarzy z niedawnym atakiem brytyjki na mloda polke, kiedy padly slowa"wracaj do swojego kraju".Czyzby tylko zbieg okolicznosci?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama