Menu

Rekordowe zużycie internetu w UK

Rekordowe zużycie internetu w UK
Przeciętny Brytyjczyk spędza coraz więcej czasu w sieci. (Fot. Getty Images)
Przeciętna dorosła osoba w Wielkiej Brytanii spędziła w kwietniu w internecie nawet 4 godziny dziennie - wynika z najnowszego raportu Ofcomu, regulatora rynku usług telekomunikacyjnych. Jako główny powód wzrostu zużycia internetu podano ogłoszenie narodowej kwarantanny.
Reklama

Ofcom wskazał, że po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii zużycie internetu było na tak wysokim poziomie. 

W raporcie odnotowano również zmianę zachowań online w wyniku trwającej epidemii. Aż 7 na 10 mieszkańców Zjednoczonego Królestwa przynajmniej raz w tygodniu zadzwoniło do kogoś za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Zwrócono także uwagę, iż wiele osób próbowało znaleźć nowy sposób utrzymania łączności ze światem, konsumowania rozrywki czy uzyskiwania informacji. Tym sposobem np. platforma do transmisji na żywo dla graczy Twitch odnotowała wzrost z 2,3 mln widzów w styczniu do aż 4,2 mln widzów w kwietniu.

Rośnie również liczba osób, które aktywnie tworzą treści dla innych. (Fot. Getty Images)

Duży sukces odnotował również TikTok. W kwietniu z platformy tej korzystało rekordowe 12,9 mln Brytyjczyków - to ponad dwukrotnie więcej niż jeszcze w styczniu (5,4 mln).

Według badania Ofcomu, najpopularniejszymi obecnie platformami w Zjednoczonym Królestwie są TikTok, YouTube, Snapchat oraz Instagram. Zwrócono również uwagę, że coraz więcej Brytyjczyków przechodzi z roli pasywnego konsumenta do roli osoby wrzucającej treści. Obecnie 2 na 5 dorosłych osób wrzuciło do sieci przynajmniej jeden materiał wideo.

Czytaj więcej:

Pandemiczny szał na zakupy w internecie

Ranking DESI: Polska powyżej średniej UE w zasięgu i wykorzystaniu szybkiego internetu

DPD zatrudni tysiące osób

  Komentarze
  • Londyn andrzej
   25 czerwca, 09:46

   lepiej napiszcie ze w UK internet jest strasznie drogi w porownaniu do jakosci i bardzo wolny wtedy to bedzie bardziej odpowiadalo rzeczywistosci

  • Oyy
   25 czerwca, 15:46

   A ja ostatnio to coraz więcej czasu spędzam w kibelku, korzystając z internetu i zastanawiam się jak wejść do tego internetu

  • J.
   25 czerwca, 21:39

   Nie można pisać o "zużyciu Internetu" . To tak jakby zużyć Słońce! Polecam autorowi użycie podobnych aczkolwiek mających inne znaczenie słów takich jak np. "korzystanie". Kogo Wy tam trzymacie? Buziaki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama