Menu

Rekord zakażeń w UK. Boris Johnson przemówi dzisiaj do narodu

Rekord zakażeń w UK. Boris Johnson przemówi dzisiaj do narodu
Johnson zamierza też dzisiaj poinformować o przywróceniu regularnych konferencji prasowych dotyczących sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson zwołał na dzisiaj specjalną konferencję prasową, na której przekaże społeczeństwu aktualne informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju. Ma to związek odnotowaną wczoraj z rekordową liczbą przypadków koronawirusa - informują media.
Reklama

Johnsonowi mają towarzyszyć na Downing Street (o godz. 17:00 czasu GMT): główny lekarz Anglii - prof. Chris Whitty i główny doradca naukowy rządu - Patrick Vallance. Będzie to 100. konferencja prasowa zwołana w związku z pandemią Covid-19.

Rzecznik premiera uspokoił jednak, że celem spotkania jest "dostarczenie aktualnych informacji o najnowszych statystykach", a nie "ogłoszenie nowych restrykcji".

"The Times" donosi, że Johnson zamierza też dzisiaj poinformować o przywróceniu regularnych konferencji prasowych dotyczących sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii. Do 24 czerwca br. takie spotkania odbywały się codziennie, ale tym razem mają być zwoływane co tydzień.

Będą w nich na zmianę uczestniczyć ministrowie z gabinetu brytyjskiego premiera, którzy mają przekazywać aktualne informacje na temat rozprzestrzeniania się Covid-19 na Wyspach.

Ostatni raz Johnson, Whitty i Vallance wystąpili wspólnie podczas konferencji 9 września, kiedy premier ogłosił "zasadę sześciu" i wezwał ludzi do ograniczenia kontaktów społecznych "na ile to możliwe".

Jednak wczoraj, po trzech tygodniach od wprowadzenia tych ograniczeń, Wielka Brytania odnotowała 7 143 nowych przypadków koronawirusa - to największy dobowy wzrost początku epidemii. To też pięciokrotnie więcej niż cztery tygodnie temu, kiedy odnotowano 1 295 przypadków.

Czytaj więcej:

Boris Johnson wzywa świat do wspólnej walki i obiecuje pomoc finansową od UK

UK: Kolejny dzień z ponad 6 tys. zakażeń jednego dnia. Rośnie również liczba zgonów

UK doświadczy trzeciej fali Covid-19? Rządowy doradca ostrzega

UK rozważa przywrócenie kwarantanny dla podróżnych z Polski

UK nie zacznie masowych szczepień na Covid-19 w 2021 r.

UK: Kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów od 1 lipca

  Komentarze
  • Janusz
   30 września, 12:09

   Zaraz ogłosi, że ponownie jest zarażony.

  • Magda S
   30 września, 12:21

   @Janusz Jakieś 3 tyg temu na brytyjskiej gazecie czytałam ze BoJo ma za 6 miesięcy zrezygnować powodem są powikłania i pogorszajacy się stan po koronie. LOL ... Niestety artykuł został usunięty wciągu godziny.

  • Magda S
   30 września, 12:27

   Czytałam również na jednej z brytyjskich grup że córka kobitki zamówiła testy no ale nie odesłała ich, zostały w domu. Po 2 dniach dostała wiadomość że ma pozytywny wynik na covid LOL

  • E U
   30 września, 12:47

   pomóżmy NHS, zacznijmy spowrotem klaskacz w dłonie. Ostatnim razem to pomogło, może i tym razem pomoże. :D

  • Janusz
   30 września, 12:50

   Magda S@ Życzę BoJo mnóstwo zdrowia, tylko niech ludziom pozwoli normalnie żyć. Ja już mam dosyć, a Ty ? Żadnych wakacji, żadnych koncertów, żadnych meczów....ile można? Życie, to nie tylko praca, jedzenie i spanie. Pozdro.

  • Greg
   30 września, 13:09

   Magda w pl robili/robią nadal że testu nie dostaniesz a wynik pozytywny owszem więc jedni zgapiaja od drugich. A pm pewnie powie że jest źle będzie gorzej i myć rączki mamy nie zmieni się nic więc mogli by zostawić to jak grypa przyszła i pójdzie rok w rok

  • Kolega
   30 września, 13:27

   A kogo obchodzi co ten clown bedzie mowil ?

  • Do poloczkow
   30 września, 13:49

   Wy z lekka nienormalni jesteście. Najpierw skomlecie że co oni wyprawiają że narażają ludzi , że to nieodpowiedzialne, że Borys wszystkich wykonczy, potem znowu że to spisek , że nic nie ma, że to bzdura. Jak dzieci miały wrócić do szkoły to znowu że przecież jest pandemia I jak to tak można. Wy się slyszycie? Czy wy macie jakieś swoje zdanie? Czy jak chorągiewki, czyli jak wiatr zawieje? Masakra...ten naród się nigdy nie zmieni. Jeden mądrzejszy od drugiego. Pozdrawiam normalnych.

  • Najdrzel Faradrz
   30 września, 14:11

   BoJo ogłosi bezobjawowy Brexit...

  • Magda S
   30 września, 18:59

   @Janusz masz racje. @Greg tak wiem

  • Janusz
   1 października, 00:08

   Do poloczkow@ A ten komentarz to pisałeś w masce, czy bez ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Reklama