Real coraz bliżej tytułu mistrzowskiego, skromna wygrana Barcelony

Na zdj. Nemanja Radonjic z RCD Mallorca walczy o piłkę z Lucasem Vazquezem z Realu Madryt. (Fot. Cristian Trujillo/Quality Sport Images/Getty Images)
Lider hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt wygrał w 31. kolejce na wyjeździe z finalistą krajowego pucharu Mallorcą 1:0. Z kolei piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Cadiz CF 1:0. Wicelider traci osiem punktów do Realu Madryt.

Hiszpańska ekstraklasa wróciła po dwutygodniowej przerwie. W poprzedni weekend pauzowała, ponieważ odbył się finał Pucharu Króla, w którym Athletic Bilbao pokonał w rzutach karnych Mallorcę.

I właśnie pokonany w finale zespół z Balearów, obecnie 15. w tabeli Primera Division, był rywalem Realu w sobotnim meczu 31. kolejki. "Królewscy" w mijającym tygodniu zremisowali u siebie z Manchesterem City 3:3 w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Trener Carlo Ancelotti, mając w perspektywie środowy rewanż z mistrzem Anglii, dał w sobotę odpocząć kilku ważnym zawodnikom. Nawet jednak bez nich madrycki zespół zdołał odnieść cenne zwycięstwo.

Jedyną bramkę zdobył w 48. minucie po strzale z dystansu francuski pomocnik Aurelien Tchouameni. Później goście mieli szanse na podwyższenie prowadzenia, ale wynik już się nie zmienił.

Tymczasem piłkarze Barcelony, pokonali na wyjeździe Cadiz CF 1:0. Efekowną bramkę przewrotką zdobył Joao Felix.

Katalończycy przystąpili do meczu z będącym w strefie spadkowej Cadiz CF podbudowani środowym zwycięstwem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów na wyjeździe z Paris Saint-Germain 3:2, ale m.in. bez Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski zobaczył w poprzedniej kolejce (1:0 z Las Palmas) żółtą kartkę - piątą w sezonie, co oznaczało absencję w jednym spotkaniu.

Ponadto trener Xavi Hernandez dał odpocząć kilku piłkarzom przed wtorkowym rewanżem z PSG.

Drużyna Xaviego Hernandeza pokazała, że nawet bez nich potrafi wygrywać. Bohaterem okazał się Joao Felix. W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Portugalczyk popisał się efektownym strzałem przewrotką z około pięciu metrów, a piłka wpadła tuż obok słupka. Do końca wynik już nie uległ zmianie.

W tabeli Real ma 78 punktów i o osiem wyprzedza Barcelonę.