Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Raport: "Do 2030 r. 60% nowych aut powinno być napędzane elektrycznie"

Raport:
Elektryczna auta wkrótce zdominuja brytyjskie ulice. (Fot. Getty Images)
Większy udział elektrycznych samochodów i nowe domy o wyższych standardach oszczędzania energii - to warunki niezbędne, aby do 2030 roku Wielka Brytania spełniała ekologiczne normy określone prawem.
Reklama

Według raportu oficjalnego organu nadzorczego Committee on Climate Change, opublikowana w październiku rządowa strategia ochrony środowiska nie gwarantuje dostatecznego obniżenia emisji szkodliwych gazów. Aby tego dokonać, należałoby zgodnie z zaleceniami wprowadzić bardziej rygorystyczne przepisy i akcje – od zachęcania mieszkańców do instalowania w domach mierników wydajności energii, po zalesienie do 2025 roku 70 tys. hektarów gruntów.

Jak podkreślił prezes komitetu, lord Deben, firmy budowlane, gazowe i paliwowe oraz producenci samochodów powinni zacząć wspólnie działać na rzecz środowiska.

"Kluczowe jest szkolenie z zakresu ekologii dilerów samochodowych, aby wiedzieli, jak ważne jest proponowanie aut elektrycznych. Obecnie tylko 5% sprzedawanych pojazdów jest napędzanych alternatywnymi źródłami (wliczając hybrydowe). Rząd powinien natomiast zapewnić wystarczająca ilość punktów ładowania akumulatorów oraz upewnić się, że kierowcy wiedzą jak z nich korzystać” - podkreślił.

Prezes skrytykował firmy budowlane za wykonywanie niezbędnego minimum w zakresie wydajności energetycznej domów. Podkreślił, iż rząd powinien podwyższyć wymogi co do nowo budowanych oraz wynajmowanych nieruchomości.

"Skutki odczuwają kupujący słabo izolowane domy, którzy muszą płacić wyższe rachunki za energię” - podsumował.

Brytyjski minister środowiska Michael Gove zapowiedział niedawno, że od 2040 roku w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywał zakaz sprzedaży nowych silników spalinowych. To element rządowej strategii na rzecz zwalczania zanieczyszczenia powietrza.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama