Menu

Radykalni muzułmanie przeciwni tematowi LGBT w szkołach w UK

Radykalni muzułmanie przeciwni tematowi LGBT w szkołach w UK
Zdaniem radykalnych muzułmanów z Birmingham, informowanie o parach jednopłciowych to "indokrynacja". (Fot. Getty Images)
Od nowego roku szkolnego w Wielkiej Brytanii trwają polemiki o tym, czym, jeśli nie homofobią, kierują się radykalni muzułmanie w Birmingham, którzy domagają się unikania rozmów o LGBT w szkołach. Brytyjski rząd wprowadził edukację o różnorodnych związkach obowiązkowo, ale to nie rozwiązuje problemu radykalizowania się pewnych grup religijnych - oceniają media.
Reklama

Po serii protestów muzułmańskich rodziców, do szkół podstawowych obowiązkowo wprowadzona zostanie edukacja przygotowująca do życia w relacjach, a w szkołach średnich (od 11. roku życia) do programu dochodzi dodatkowo obligatoryjna edukacja seksualna. "Wcześniej prowadzenie takiej edukacji uzależnione było wyłącznie od decyzji szkoły co sprawiało, że religijne placówki umiejętnie omijały pewne tematy" - zauważa BBC.

"We wrześniu 2020 r. RSE będzie obowiązkowe we wszystkich szkołach podstawowych i średnich, ale rząd aktywnie zachęca nauczycieli do wprowadzenia nowego programu już w tym roku szkolnym" - donosi dziennik "Independent".

Wprowadzenie obowiązkowej edukacji o różnorodności to odpowiedź rządu właśnie na placówki religijne, które do tej pory jako jedyne wykazywały dużą wstrzemięźliwość w omawianiu spraw związanych z życiem w rodzinie czy sferą seksualną. 

Wielka Brytania jest jednym z najbardziej przyjaznych LGBT krajom. (Fot. Getty Images)

"Od teraz - wyjaśnia gazeta - młodzież będzie się uczyć o wszystkich typach związków, wyrażaniu zgody (na kontakty seksualne - przyp.red.), antykoncepcji, prawach społeczności LGBT+ oraz bezpieczeństwie w internecie" - dowiadujemy się z "Independent".

Dziennik "Metro" zauważa, że stało się to problematyczne dla tych miejsc, w których większość stanowią uczniowie wyznający islam. Muzułmańscy rodzice ze szkoły Parkfield w Birmingham domagali się wycofania zajęć, w których uczniowie mogli dowiedzieć się o parach jednopłciowych, wyrażaniu zgody na seks czy tożsamości płciowej. Zdaniem protestujących, "jest to sprzeczne z ich wiarą".

Brytyjczycy nie pozostawili suchej nitki na protestujących, których w mediach nazwano m.in. "żywym przykładem homofobii i tego, do czego prowadzi brak edukacji, której tak bardzo się boją". Piers Morgan na łamach "Good Morning Britain" otwarcie wyraził wątpliwość "czy protestujący zapomnieli w jakim kraju mieszkają".

Oficjalne organizacje zrzeszające muzułmanów w UK stanowczo odcięły się od protestów podkreślając, że "poglądy protestujących nie odzwierciedlają nauk islamu".

W UK żyje wiele rodzin jednopłciowych, które czują się zażenowane protestami w Birmingham. (Fot. Getty Images)

Wielka Brytania jest jednym z najbardziej przyjaznych LGBT krajów w Europie. Według ILGA Europe, pozytywnie nastawiona do LGBT jest zdecydowana większość mieszkańców UK (86 proc). 3,6-milionowa społeczność reprezentowana jest przez 45 posłów w parlamencie, a rząd UK nie ustaje w wysiłkach, aby walczyć z traumą, jakiej doświadczyło wielu homoseksualistów. W tym celu m.in. otwarcie apeluje do par jednopłciowych o adopcję dzieci czy surowo walczy z homofobią, "zapowiadając jej całkowity koniec w UK".

Do UK uciekło wielu Polaków LGBT, dla których przygotowano m.in. specjalne programy, dzięki którym mogą poczuć się bezpieczniej.

  Komentarze
  • Ja
   14 września 2019, 16:49

   "Morgan na łamach "Good Morning Britain" otwarcie wyraził wątpliwość "czy protestujący zapomnieli w jakim kraju mieszkają"." Ha, dokładnie. Niech wracają do swojego kraju i tam niech robią co chcą!

  • Czytelnik anonimowy
   14 września 2019, 17:34

   Very good nikt tu ich nie zapraszal wiec powinni powstrzymywac angielskie tradycja a jak sie nie podoba powrot do swojego kraju. zniszczyli ten przepiekny kraj a teraz sie odplacaja .I jeszcze jedno nie chca powstrzymywac angielskich i europejskich tradycji a jak my odwiadzamy turystycznie my musimy przestrzegac ich obyczaje po prostu ich pwrot do swojego kraju bedzie najlepszym wyjsciem

  • Egipcjanin
   14 września 2019, 21:20

   Po co sie afiszować że sie lubi grzebnąć tenteges w tyle, znam wielu gejów co nie tańczą w stringach po ulicach, teraz taka moda..ale to minie, wzbudza tylko niepotrzebne pytania taka parada, jak ktoś sie urodził inny to spoko ale taki co sie napatrzył i spróbował i mu sie spodobało i teraz jest też inny bo tańczy na platformie, to już inna sprawa, zaraźliwa nie wrodzona, sztuczna

  • Stan
   14 września 2019, 23:44

   Czas zakazac zakrywania twarzy, jak w Europie, inaczej czarno widze przyszlosc Zjednoczonego- poki co- krolestws

  • Gość
   15 września 2019, 12:39

   plac zabaw: młoda muzułmanka z pięciorgiem dzieci. Statystyka i demografia jak 2+2=4 pokazuje jasno jak będzie wyglądała Anglia za 50 lat. U nich głównym zadaniem kobiety jest rodzenie dzieci.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.07.2020
  GBP 4.945 złEUR 4.470 złUSD 3.959 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama