PŚ w skokach: Kot 17. w Planicy, wygrał Kranjec

Maciej Kot dopiero na 17. miejscu w Planicy. (Fot. Getty Images)
Maciej Kot zajął 17. miejsce we wczorajszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Robert Kranjec, który prowadził po pierwszej serii.

Drugie miejsce zajął triumfator Pucharu Świata w sezonie 2015/16 Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Norweg Johann Andre Forfang.

Najdłuższy skok w serii finałowej na odległość 242 m oddał Prevc, ale nie zdołał wyprzedzić Kranjca (236 m), do którego po pierwszej próbie tracił prawie 11 pkt.

Na 21. pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch, Dawid Kubacki był 24., Andrzej Stękała - 25. i Stefan Hula - 26.

Wicelider klasyfikacji pucharowej Niemiec Severin Freund, ósmy po 1. serii, ostatecznie zajął szóste miejsce.

Prevc zapewnił sobie Kryształową Kulę w lotach, w piątek po raz 21. w sezonie stanął na podium.

Za drugi piątkowy skok na odległość 242 m otrzymał dwie noty marzeń - po 20 pkt.