Menu

"Puls Biznesu": Poczta Polska u progu cyfrowej rewolucji

"Puls Biznesu": Poczta Polska u progu cyfrowej rewolucji
Poczta Polska chce przejść cyfrową rewolucję. (Fot. Twitter/@PocztaPolska)
Niebawem będzie gotowa nowa strategia IT Poczty Polskiej, która ma spowodować jej transformację cyfrową. Budżet przedsięwzięcia to około 600 mln zł - informuje 'Puls Biznesu'.
Reklama

Gazeta donosi, że Poczta Polska, w której od końca czerwca funkcję wiceprezesa ds. rozwoju pełni Tomasz Janka, odświeża swoją strategię. Jej zarys dla całej grupy ma być gotowy pod koniec roku. "Strategia musi powstać szybko. Prace już się rozpoczęły i jesteśmy już po pierwszej serii warsztatów" - wskazuje cytowany przez "Puls Biznesu" wiceprezes Poczty Polskiej.

Jak informuje dziennik, prace zostały poprzedzone zmianami wewnętrznymi. Z Biura Spraw Międzynarodowych i Strategii wyłączone zostało Biuro Strategii, które ma za zadanie odświeżyć, a następnie monitorować jej realizację. Jest też nowy dyrektor biura, którym został Jakub Słupiński.

Równolegle do strategii całej grupy powstaje strategia IT. W pionie IT Poczty w ostatnim czasie miały miejsce liczne zmiany personalne. "Nowa dyrekcja dostała zadanie stworzenia strategii IT w ciągu 100 dni, czyli powinna ona być gotowa na koniec września 2019 r. Strategia ta będzie dość przełomowa" - zapewnia w "PB" Tomasz Janka.

Operator odpowie w niej m.in. na pytanie, jaką rolę powinno pełnić IT w organizacji. Za jedną z kluczowych spraw do uregulowania w strategii wiceprezes uważa współpracę z dostawcami.

"Puls Biznesu" pisze też o realizowanych największych projektach Poczty. "Budżet całej naszej transformacji cyfrowej szacuję na około 600 mln zł i tu jest jeszcze kwestia zapewnienia tych pieniędzy. Oczywiście to w horyzoncie ok. pięciu lat. Docelowo ten wydatek się zwróci i wpłynie na obniżenie kosztów w grupie" - wskazuje Tomasz Janka.

Czytaj także:

Poczta Polska jeszcze w tym roku uruchomi swoje paczkomaty

Poczta Polska rozpoczyna testy samochodów elektrycznych

Royal Mail: W całym kraju pojawią się nowe skrzynki na paczki

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama