Menu

"Puls Biznesu": Debiut Primarka w Polsce najwcześniej we wrześniu

"Puls Biznesu": Debiut Primarka w Polsce najwcześniej we wrześniu
Mieszkańcy Polski czekają na otwarcie pierwszego Primarka. (Fot. Getty Images)
Duży dwupiętrowy lokal czeka na najemcę z Irlandii. Galeria Młociny w Warszawie otworzyła podwoje bez wyczekiwanej odzieżowej marki - donosi 'Puls Biznesu'.
Reklama

Gazeta przypomina, że w lipcu zeszłego roku informowała, iż wywodzący się z Irlandii odzieżowy gigant w końcu rzeczywiście pojawi się nad Wisłą.

"Primark, bo o nim mowa, oficjalnie potwierdził debiut w Polsce pół roku później w rozmowie z brytyjskim serwisem branżowym Drapersonline.com. Pierwszy sklep o powierzchni ok. 7 tys. m kw. ruszy w Galerii Młociny. Tę oficjalnie otwarto wczoraj, miejsce Primarka nie jest jednak gotowe" - informuje dziennik.

Sieć sklepów Primark słynie ze sprzedaży taniej odzieży. (Fot. Getty Images)

"Czeka nas tu jeszcze debiut kilku marek, ale na razie za wcześnie na jakiekolwiek informacje" - odpowiada na pytanie o termin otwarcia Primarka cytowany przez gazetę Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, jednego z inwestorów Galerii Młociny.

Jak podał "Puls Biznesu", Primark do czasu zamknięcia wydania gazety nie odpowiedział na jej pytania. "Jednak w kuluarach ceremonii otwarcia Galerii Młociny spekulowano, że to kwestia jeszcze co najmniej 5 miesięcy, ale termin może przeciągnąć się nawet do końca roku" - można przeczytać.

Irlandzki gigant znany jest z niskich cen i tłumów w sklepach. Należy do rolno-spożywczo-handlowego koncernu Associated British Foods, który w Polsce znany jest m.in. z herbaty Twinings. Jego łączne roczne obroty sięgają 15,6 mld funtów, z czego prawie 7,5 mld to biznes Primarka.

  Komentarze
  • Fenkju
   25 maja, 13:56

   Rozumiem ze zagraniczne przedsiebiorstwa mają sie lepiej od Polskich bo Polskie upadają wykańczane przez podatki a zagraniczne ich nie płacą. Platforma to dno i zbieranina antypolskoch motłochów

  • Jkaien
   26 maja, 16:59

   Fenkju dobrze piszesz dodam tylko ze to sld z kwasem a sprowadzało sklepy żeby nie płaciły podatków. Bo oni tu charytatywnie dla nas. Wszytko co polskie zostało prawie sprzedane zniszczone. Przez rządy targowicy 80lat.
   Dzięki Bogu mamy nareszcie polski rząd PiS. Który powili naprawia kraj. Możemy już wracać jest praca i powoli lepsza kasa. Najważniejsze rząd zadbał o dzieci 500+ i zaczyna pomagać emeryta. A teraz całej reszcie nam. Jak przegonili złodziej powoli jest kasa na wszytko. Jescze te sady rozwalić.
   Polskie media to tylko TVP Republika- niezależna, Rydzyk. Reszta nimca i ruska

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.12.2019
  GBP 5.076 złEUR 4.285 złUSD 3.850 złCHF 3.918 zł

  Sport


  Reklama