Menu

"Puls Biznesu": Debiut Primarka w Polsce najwcześniej we wrześniu

"Puls Biznesu": Debiut Primarka w Polsce najwcześniej we wrześniu
Mieszkańcy Polski czekają na otwarcie pierwszego Primarka. (Fot. Getty Images)
Duży dwupiętrowy lokal czeka na najemcę z Irlandii. Galeria Młociny w Warszawie otworzyła podwoje bez wyczekiwanej odzieżowej marki - donosi 'Puls Biznesu'.
Reklama

Gazeta przypomina, że w lipcu zeszłego roku informowała, iż wywodzący się z Irlandii odzieżowy gigant w końcu rzeczywiście pojawi się nad Wisłą.

"Primark, bo o nim mowa, oficjalnie potwierdził debiut w Polsce pół roku później w rozmowie z brytyjskim serwisem branżowym Drapersonline.com. Pierwszy sklep o powierzchni ok. 7 tys. m kw. ruszy w Galerii Młociny. Tę oficjalnie otwarto wczoraj, miejsce Primarka nie jest jednak gotowe" - informuje dziennik.

Sieć sklepów Primark słynie ze sprzedaży taniej odzieży. (Fot. Getty Images)

"Czeka nas tu jeszcze debiut kilku marek, ale na razie za wcześnie na jakiekolwiek informacje" - odpowiada na pytanie o termin otwarcia Primarka cytowany przez gazetę Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, jednego z inwestorów Galerii Młociny.

Jak podał "Puls Biznesu", Primark do czasu zamknięcia wydania gazety nie odpowiedział na jej pytania. "Jednak w kuluarach ceremonii otwarcia Galerii Młociny spekulowano, że to kwestia jeszcze co najmniej 5 miesięcy, ale termin może przeciągnąć się nawet do końca roku" - można przeczytać.

Irlandzki gigant znany jest z niskich cen i tłumów w sklepach. Należy do rolno-spożywczo-handlowego koncernu Associated British Foods, który w Polsce znany jest m.in. z herbaty Twinings. Jego łączne roczne obroty sięgają 15,6 mld funtów, z czego prawie 7,5 mld to biznes Primarka.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama