Puchar Niemiec: Bayern grał bez Lewandowskiego, ale jest w 2. rundzie

Wczorajszy mecz z Dueren drużyna z Monachium wygrała z wynikiem 3:0. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium wygrał z występującym na piątym szczeblu rozgrywek 1. FC Dueren 3:0 w 1. rundzie Pucharu Niemiec. W bawarskim zespole zadebiutowało aż pięciu nowych piłkarzy. Wolne dostał m.in. kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Trener Hansi Flick już wcześniej zapowiadał, że wszyscy zawodnicy, którzy w ostatnich dniach występowali w swoich reprezentacjach, nie zagrają w 1. rundzie Pucharu Niemiec. Bayern wprawdzie broni trofeum, ale z amatorskim klubem FC Dueren poradził sobie także w rezerwowym składzie.

Bardzo dobrze na murawie zaprezentował się nowy nabytek zespołu Eric Maxim Choupo-Moting, który zdobył dwie bramki - w 24. i 75. minucie oraz wywalczył rzut karny, który w 36. minucie wykorzystał Thomas Mueller.

Poza Choupo-Moting zadebiutowali w czwartek bramkarz Alexander Nuebel, Bouna Sarr, Marc Roca i wracający do Monachium Douglas Costa.

Dzisiaj Bayern zagra w Bundeslidze z beniaminkiem Arminią Bielefeld.