Puchar Hiszpanii: Athletic Bilbao zagra z Barceloną w finale

Barcelona zagra z Athletic w finale Pucharu Króla po raz dziewiąty w historii. Mecz zaplanowano na 17 kwietnia. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Athletic Bilbao zagrają z Barceloną w finale Pucharu Hiszpanii. Wczoraj po dogrywce pokonali na wyjeździe Levante 2:1. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1, podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Decydującego gola strzelił w 112. minucie Alejandro Berenguer.

Pozostałe bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw - w 17. minucie - na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale Martiego Rogera. Trzynaście minut później do wyrównania doprowadził Raul Garcia.

Barcelona zagra z Athletic w finale Pucharu Króla po raz dziewiąty w historii, a pierwszy od 2015 roku. Spotkanie zaplanowane jest na 17 kwietnia w Sewilli. Niemal dwa tygodnie wcześniej ekipa z Bilbao zagra w... finale sprzed roku. Ich rywalem będzie Real Sociedad San Sebastian. Mecz nie odbył się wcześniej z powodu pandemii COVID-19.

"Duma Katalonii" w półfinale - także po dogrywce - wygrała z Sevillą.

W 1/16 finału z rozgrywkami w sensacyjnych okolicznościach pożegnał się Real Madryt, który uległ trzecioligowemu Alcoyano. Rundę wcześniej odpadło natomiast pewnie prowadzące w tabeli ekstraklasy Atletico Madryt.