Puchar Francji: Mbappe najlepszym strzelcem w historii

We wczorajszym meczu Mbappe potrzebował zaledwie 49 minut, by pięć razy trafić do siatki. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe zdobył pięć bramek dla Paris Saint-Germain w wygranym 7:0 wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Francji z występującym w szóstej lidze Pays de Cassel. 24-letni piłkarz został w ten sposób najlepszym strzelcem w historii rozgrywek.

Kapitan PSG strzelił łącznie 29 goli w 25 meczach Pucharu Francji. W poniedziałek wieczorem na stadionie w Lens potrzebował 49 minut, by pięć razy trafić do siatki (29., 35., 40., 56., 78.).

Dotychczas rekordzistą rozgrywek był Portugalczyk Pedro Pauleta, który zdobył 28 bramek dla Bordeaux i PSG w 26 meczach.

Mbappe został także pierwszym zawodnikiem w historii paryskiego klubu z pięcioma bramkami na koncie w jednym spotkaniu.