Puchar Włoch: Sześć goli Juventusu, który uzupełnił grono ćwierćfinalistów

Juventus strzelił we wczorajszym meczu aż 6 goli! (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn, tym razem bez Wojciecha Szczęsnego, jako ostatni awansowali do ćwierćfinału Pucharu Włoch. W 1/8 finału pokonali u siebie Salernitanę aż 6:1. W podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Arkadiusz Milik, ale nie strzelił gola, a w ekipie gości - Mateusz Łęgowski.

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie, bowiem już w pierwszej minucie bramkę dla ostatniej w tabeli Serie A Salernitany zdobył Chukwubuikem Ikwuemesi. Później gole strzelali jednak już tylko faworyci.

W pierwszej połowie trafienia dla "Starej Damy" zaliczyli Fabio Miretti i Andrea Cambiaso, a po przerwie - Daniele Rugani, po samobójczym uderzeniu Dylan Bronn, Kenan Yildiz oraz w doliczonym czasie gry Timothy Weah.

Szczęsny tym razem był oszczędzany. Pozostał w rezerwie, a w bramce Juventusu zagrał Mattia Perin.

Szansę od początku w ataku Juventusu dostał Milik, który został zmieniony w 76. minucie. Natomiast chwilę później (w 77.) w zespole Salernitany boisko opuścił Łęgowski, były pomocnik Pogoni Szczecin.

Faza 1/8 finału Coppa Italia była rozgrywana "na raty", od początku grudnia. Niespodziewanie odpadły m.in. broniący trofeum Inter Mediolan oraz aktualny mistrz Włoch Napoli.

Rywalem Juventusu w ćwierćfinale będzie Frosinone, które w grudniu wyeliminowało właśnie Napoli.

Pozostałe pary to: Fiorentina - Bologna, AC Milan - Atalanta Bergamo oraz derby Lazio Rzym - AS Roma.