Puchar Niemiec: Bayern wyeliminowany przez trzecioligowca

Bayern zaliczył sensacyjną wpadkę. (Fot. JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN/AFP via Getty Images)
Piłkarze Bayernu Monachium niespodziewanie przegrali na wyjeździe z trzecioligowym 1.FC Saarbruecken 1:2 i odpadli już w 1/16 finału Pucharu Niemiec. Przed rokiem 20-krotni zdobywcy trofeum zostali wyeliminowani w ćwierćfinale przez SC Freiburg.

Wczorajszy wynik jest jeszcze większą sensacją. Bayern prowadził od 16. minuty po trafieniu Thomasa Muellera. Tuż przed przerwą wyrównał Patrick Sontheimer, a zwycięskiego gola strzelił w szóstej minucie doliczonego czasu gry Marcel Gaus.

Drużyna z Saarbruecken zajmuje dopiero 15. miejsce w trzeciej lidze.

Bayern Monachium w dotychczasowych meczach w Bundeslidze i Lidze Mistrzów nie poniósł jeszcze porażki, a w ostatni weekend rozbił VfL Bochum 7:0. Wygląda jednak na to, że wpadka z trzecioligowcem znacznie pogorszyła atmosferę wokół klubu.