Puchar Ligi w Anglii: Triumf Liverpoolu po dogrywce z Chelsea

Liverpool zapewnił sobie 10. tytuł w Pucharze Ligi w Anglii. (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu po raz dziesiąty w historii zdobyli Puchar Ligi w Anglii. 'The Reds' pokonali w finale na Wembley po dogrywce Chelsea Londyn 1:0. Gola strzelił w 118. minucie holenderski obrońca Virgil van Dijk.

Niedzielny mecz był zacięty i emocjonujący. Nie brakowało okazji z obu stron, ale świetnie spisywali się bramkarze. Drużyny strzeliły nawet w ciągu 90 minut po jednym golu, jednak te trafienia zostały anulowane po analizach VAR.

Piłkarze obu zespołów trafili również w słupek: Cody Gakpo z Liverpoolu w pierwszej połowie i Conor Gallagher z Chelsea w drugiej.

Kiedy wydawało się, że o wyniku rozstrzygnie seria "jedenastek", w końcówce dogrywki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznym uderzeniem głową popisał się kapitan Liverpoolu Virgil van Dijk.

"The Reds" sięgnęli po raz dziesiąty po Puchar Ligi, co jest rekordem w Anglii.

Przy okazji było to trzecie pucharowe zwycięstwo w finale piłkarzy Liverpoolu pod wodzą Juergena Kloppa nad Chelsea w ciągu dwóch lat - dwa poprzednie po bezbramkowych remisach i wygranych rzutach karnych. Zdobyli w ten sposób w 2022 roku właśnie Puchar Ligi Angielskiej oraz Puchar Anglii.

Podopieczni trenera Kloppa, który już wcześniej zapowiedział odejście z klubu po tym sezonie, mają szansę na poczwórną koronę. Prowadzą w tabeli angielskiej ekstraklasy, ponadto wciąż występują w rozgrywkach o Puchar Anglii oraz w Lidze Europy, gdzie w 1/8 finału zmierzą się ze Spartą Praga.