Puchar Hiszpanii: Real Sociedad pierwszym półfinalistą

Real Sociedad pokonał Celtę Vigo 2:1. (Fot. Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images/Getty Images)
Piłkarze Realu Sociedad San Sebastian jako pierwsi awansowali do półfinału Pucharu Hiszpanii (Króla). We wczorajszy wieczór pokonali na wyjeździe Celtę Vigo 2:1. Barcelona Roberta Lewandowskiego zagra dzisiaj w ćwierćfinale na wyjeździe z Athletic Bilbao.

To było drugie spotkanie w Vigo miejscowego zespołu z Realem Sociedad w ciągu kilku dni i ponownie lepsi okazali się goście. 20 stycznia w meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy pokonali Celtę 1:0.

"Trener Imanol Alguacil po raz kolejny wygrał taktyczną bitwę z Rafą Benitezem (szkoleniowcem Celty - przyp. red.)" - napisała agencja EFE, wspominając o "konserwatyzmie" tego drugiego.

Piłkarze z San Sebastian objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, po błędzie obrony gospodarzy i strzale Mikela Oyarzabala. W 66. minucie goście podwyższyli prowadzenie, tym razem po trafieniu Sheraldo Beckera.

Celtę stać było tylko na jedną bramkę, dopiero w doliczonym czasie gry - jej zdobywcą był Luca de la Torre.

Pozostałe mecze 1/4 finału (nie ma spotkań rewanżowych) zaplanowano na dzisiaj i jutro.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej fazy Athletic Bilbao podejmie dzisiaj o 21:30 Barcelonę, która dotychczas miała za rywali jedynie drużyny z niższych lig (czwartej i trzeciej).

Również dzisiaj, ale wcześniej Mallorca podejmie rewelacyjnego lidera hiszpańskiej ekstraklasy Gironę.

Natomiast jutro Atletico Madryt, które w 1/8 finału wyeliminowało po dogrywce obrońcę trofeum Real Madryt, zagra u siebie z Sevillą.