Puchar Francji: "Polski" mecz w Lens, Majecki bohaterem serii rzutów karnych

Radosław Majecki obronił dwa rzuty karne. (Fot. Christian Liewig - Corbis/Getty Images)
Piłkarze AS Monaco, z Radosławem Majeckim w bramce, wyeliminowali na wyjeździe RC Lens z Przemysławem Frankowskim w 1/32 finału Pucharu Francji. W spotkaniu padł remis 2:2, ale goście lepiej wykonywali rzuty karne, wygrywając 6-5. Polski golkiper obronił dwie 'jedenastki'.

Goście z księstwa prowadzili po 21 minutach już 2:0 po strzałach Wissama Ben Yeddera i Maghnesa Akliouche'a. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Lens zdobył Faitout Maouassa, a w 62. minucie na 2:2 wyrównał Florian Sotoca.

Do końca meczu, w którym Frankowski i Majecki zostali ukarani żółtymi kartkami, wynik się nie zmienił, więc konieczne były rzuty karne.

W serii "jedenastek" bohaterem okazał się polski bramkarz AC Monaco. 24-letni golkiper, który w lidze jest rezerwowym, obronił dwa strzały - Wesleya Saida oraz Adriena Thomassona.

Frankowski swoją próbę wykorzystał, ale łącznie aż czterech piłkarzy Lens tego nie potrafiło - dwóch z nich strzeliło niecelnie i Majecki nie musiał interweniować. Zawodnicy gości, którzy zaliczyli trzy pomyłki, wygrali ostatecznie w karnych 6-5 i awansowali do 1/16 finału.