Puchar Anglii: Wymęczone zwycięstwo obrońców trofeum

Harvey Elliott zdobył jedyną bramkę dla Liverpoolu. (Fot. Getty Images)
Liverpool pokonał na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 1:0 w powtórzonym spotkaniu 3. rundy piłkarskiego Pucharu Anglii i awansował do 1/16 finału. W pierwszym meczu na Anfield był remis 2:2. Kolejnym rywalem 'The Reds' będzie Brighton & Hove Albion.

Broniący trofeum Liverpool zwyciężył dzięki Harveymu Elliottowi, który w 13. minucie trafił do siatki mocnym strzałem z ok. 25 metrów.

Jednak poza tym podopieczni niemieckiego trenera Juergena Kloppa wiele nie pokazali, a w końcowych minutach już tylko bronili się - momentami rozpaczliwie - przed naporem próbujących wyrównać "Wilków".

The "Reds" mają rachunki do wyrównania z ekipą Brighton, z którą w sobotę przegrali w ekstraklasie 0:3.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego klub gospodarzy ogłosił, że z Paris Saint-Germain zakupiono Hiszpana Pablo Sarabię, który podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/25. Według medialnych szacunków zapłacono za niego ok. pięciu milionów euro.

Mecze 1/16 finału zaplanowano na 27-30 stycznia. Już w pierwszym spotkaniu dojdzie do hitowego pojedynku Manchesteru City z Arsenalem Londyn, czyli wicelidera z liderem ekstraklasy.