Puchar Anglii: Drużyna Bednarka przegrała z Liverpoolem

Liverpool pewnie pokonał Southampton w 1/8 finału Pucharu Anglii. (Fot. Alex Livesey - Danehouse/Getty Images)
Southampton, w składzie z Janem Bednarkiem, przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:3 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Anglii. Awans do ćwierćfinału wywalczyły także ekipy Chelsea Londyn, Manchesteru United i Wolverhampton Wanderers.

"The Reds", którzy w niedzielnym finale Pucharu Ligi wygrali na Wembley z Chelsea Londyn 1:0 po dogrywce i prowadzą w tabeli ekstraklasy, zdobyli pierwszą bramkę pod koniec pierwszej połowy.

Debiutujący w meczu o stawkę w tym klubie 18-letni Walijczyk Lewis Koumas, urodzony we wrześniu 2005 roku, oddał strzał sprzed linii pola karnego, piłka odbiła się od nogi Bednarka i wtoczyła się do bramki.

Dwa pozostałe gole zdobył jeszcze młodszy od Koumasa piłkarz - urodzony w styczniu 2006 Jayden Danns (73. i 88.). Na ostatni kwadrans na boisko wszedł Trey Nyoni z... 30 czerwca 2007 roku. Ze względu na dużą liczbę młodych piłkarzy w ostatnich meczach drużyna prowadzona przez niemieckiego trenera Juergena Kloppa nazywana jest przez niektóre media "babypool".

W innym meczu z udziałem polskiego piłkarza Brighton & Hove Albion przegrało na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 0:1. Zwycięskiego gola już w drugiej minucie zdobył Gabończyk Mario Lemina. Pomocnik gości Jakub Moder grał do 61. minuty.

Chelsea powetowała sobie częściowo niedzielne niepowodzenie w Pucharze Ligi i wyeliminowała wicelidera zaplecza ekstraklasy Leeds United, pokonując go przed własną publicznością 3:2.

Z kolei Manchester United wygrał na wyjeździe z Nottingham Forest 1:0. Obie zwycięskie ekipy zdobyły bramki na wagę awansu w ostatnich minutach swoich spotkań.

We wtorek awans zapewniły sobie dwie inne drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej: broniący trofeum Manchester City oraz Newcastle United. Ponadto w ćwierćfinale zagra lider zaplecza ekstraklasy Leicester City oraz dziewiąty w tych rozgrywkach Coventry City.

Mistrz Anglii Manchester City pokonał na wyjeździe Luton Town 6:2. Pięć goli strzelił Norweg Erling Haaland, a przy czterech z nich asystował Belg Kevin De Bruyne.

Newcastle United wyeliminowało po rzutach karnych Blackburn Rovers, Leicester City pokonało rywala z ekstraklasy AFC Bournemouth 1:0 po dogrywce, natomiast Coventry City wygrało z występującym na szóstym szczeblu ligowym Maidstone United 5:0.

Wczoraj rozlosowano także pary ćwierćfinałowe: Manchester City zagra z Newcastle, Manchester United z Liverpoolem, Chelsea z Leicester City, a Wolverhampton z Coventry City.

Puchar Anglii to najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie - w tym roku miną 152 lata od ich pierwszego finału.