Puchar Anglii: Awans Manchesteru United i Liverpoolu

Wayne Rooney i koledzy z drużyny zanotowali kolejny sukces. (Fot. Getty Images)
Manchester United pokonał na własnym stadionie Derby County 2:0 i awansował do 4. rundy piłkarskiego Pucharu Anglii. W 1/16 finału jest także Liverpool, który w derbowym pojedynku wygrał u siebie z Evertonem 2:1.

"Czerwone Diabły" długo męczyły się z występującym na zapleczu ekstraklasy rywalem. Wynik dopiero w 84. minucie otworzył Jesse Lingard, a tuż przed ostatnim gwizdkiem trafił jeszcze Belg Romelu Lukaku.

Liverpoolowi natomiast wygraną dał debiutujący w jego składzie Holender Virgil van Dijk. Najdroższy obrońca w historii futbolu, sprowadzony kilka dni temu z Southampton za kwotę szacowaną na 75 mln funtów, na listę strzelców wpisał się w 84. minucie. Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał z rzutu karnego James Milner (35. min.), a wyrównał Islandczyk Gylfi Sigurdsson (67.).

Pozostałe mecze tej fazy odbędą się w dniach 6-8 stycznia.