Menu

Puby w Anglii zamknięte do lipca? Rząd "po cichu" przedłuża uprawnienia

Puby w Anglii zamknięte do lipca? Rząd "po cichu" przedłuża uprawnienia
W chwili obecnej w Anglii puby, restauracje i kawiarnie pozostają zamknięte, ale mogą oferować dania na wynos. (Fot. Getty Images)
Puby, restauracje i sklepy, które nie sprzedają niezbędnych produktów, mogą pozostać zamknięte do lipca tego roku po tym, jak rząd 'po cichu' przedłużył swoje uprawnienia dotyczące podejmowania decyzji w sprawie lockdownu w Anglii - informują brytyjskie media.
Reklama

Wprowadzone w lipcu ubiegłego roku przepisy dotyczące ochrony zdrowia w Anglii podczas pandemii miały wygasnąć w zeszłym tygodniu. Zezwalają one rządowi na zamknięcie pewnych obiektów, takich jak te w branży hotelarskiej i rekreacyjnej, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19.

Jednak w ramach ostatniego przeglądu restrykcji brytyjski rząd "po cichu" je przedłużył i nadał nowy termin ważności, wyznaczając datę 17 lipca - donosi "The Sunday Telegraph". W praktyce oznacza to, że puby, restauracje i bary, a także sklepy, które nie mają w swojej ofercie tzw. niezbędnych produktów, mogą być zamknięte aż do wakacji.

Konserwatywny poseł Mark Harper, który przewodniczy grupie Coronavirus Recovery Group of Tory MP, ocenił, że taki plan przedłużenia ograniczeń jest bardzo "niepokojący" - szczególnie dla biznesów, które najbardziej zostały zniszczone przez pandemię.

"Kiedy cztery największe grupy ryzyka zostaną zaszczepione do 8 marca, to zakładam, że nasz rząd dotrzyma słowa i zacznie wtedy łagodzić obostrzenia" - podkreślił Harper.

W podobnym tonie wypowiedział się inny poseł rządzącej Partii Konserwatywnej, Charles Walker. "Trzeba mieć nadzieję, że po udanym wprowadzeniu szczepionki ten letni termin jest tylko planem awaryjnym, a rząd zdecyduje się na otwarcie lokali już wiosną" - stwierdził polityk.

Źródło z Ministerstwa Zdrowia przekazało, że posłowie głosowali za rozszerzeniem ograniczeń na początku stycznia. "Ponieważ obecnie jesteśmy w lockdownie, konieczne było odnowienie przepisów, co oznacza, że są one automatycznie przedłużane o kolejne sześć miesięcy. Jednak środki te nadal podlegają ustawowemu, punktowemu przeglądowi" - zaznaczył urzędnik brytyjskiego resortu zdrowia.

Czytaj więcej:

UK: "Certyfikat szczepienia" przepustką do pracy i wizyty w pubie?

Walia: Puby, bary i restauracje nie będą mogły sprzedawać alkoholu

Brytyjski rząd: "Za wcześnie na planowanie wakacji"

Pandemia uderzyła w oszczędności mieszkańców Wielkiej Brytanii

Londyn: Zabawa na 300 osób. Policja wydała mandaty na kwotę ponad 15 tys. funtów

  Komentarze
  • Uk
   25 stycznia, 19:13

   ...niepodali kturego roku :))))

  • MPutin
   25 stycznia, 21:21

   Chyba którego roku a nie kturego 🤣🤣

  • To...
   25 stycznia, 22:35

   Przeciez po takim czasie to nie będzie co otwierać 😱😩
   Na jaka branże ja mam się przekwalifikować, bo za chwile będzie już miesiąc odkąd siedzę w domu bez pracy i furlough... Załamka

  • Jak wiemy
   26 stycznia, 07:28

   Kij ma dwa końce, wirusy były są i będą a to, że rządzący wykorzystali ten fakt w swoich celach to też ma swoje wytłumaczenie.

  • Uk
   26 stycznia, 15:27

   ..do MPutin....a kogo to interesuje jakie u? :))))))
   ..ty chyba w polce siedzisz bo tu malo kto zwraca uwage na gramatyke tuku

  • Yogi
   26 stycznia, 20:04

   @Uk. Jeśli już, to chodzi o ortografię, a nie gramatykę.

  • Dar
   27 stycznia, 23:55

   jezeli ludzie wezma spraw w swoje rece to moze byc cienko...powinni zrobic to samo co we wloszech i w polsce...otwierac i tyle,po necie krazy plakat "30tego wielkie otwarcie"...zobaczymy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.03.2021
  GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama