Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przez mroźną pogodę w telefonach może zanikać sygnał

Przez mroźną pogodę w telefonach może zanikać sygnał
Tegoroczna zima nie rozpieszcza mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. (Fot. Getty Images)
Wyjątkowo mroźna pogoda utrzymująca się w Wielkiej Brytanii może spowodować odcięcie sygnału w telefonach komórkowych. Wśród zimowych ostrzeżeń są też niebezpiecznie śliskie drogi, możliwość złamań i zerwanie trakcji elektrycznych.
Reklama

Pogoda może sprawić, że wystąpią przerwy w dostawie prądu i zakłócenia w funkcjonowaniu telefonów komórkowych – ostrzegają eksperci.

Met Office wydało ostrzeżenia w związku z silnymi opadami śniegu i oblodzonymi nawierzchniami dróg w większości regionów Zjednoczonego Królestwa. Aura pokrzyżowała plany wielu rodzin, ponieważ w części szkół rozpoczęły się zimowe ferie  – podaje dziennik "The Independent”..

Mroźna zima sprawia, że warunki na brytyjskich drogach są wyjątkowe niebezpieczne. (Fot. Getty Images)

Meteorolodzy zaapelowali do mieszkańców Wielkiej Brytanii o wyjątkową ostrożność - mroźna zima prowadzić może do wielu poślizgnięć i upadków, których konsekwencją są złamania i zranienia. 

Zakłócona może być również komunikacja. Met Office podaje, że mroźne wiatry i lód na przewodach sieci komórkowych to idealna kombinacja do ich uszkodzenia.

Wydano żółte ostrzeżenie w związku z silnymi opadami śniegu i oblodzeniem dróg w zachodniej Anglii, niemal całej Szkocji i Irlandii Północnej. 

Trochę cieplej będzie od połowy tego tygodnia, ale nie na długo. Po paru dniach odpoczynku zima znów powróci - i jak zapowiadają meteorolodzy, będzie dawać się we znaki co najmniej do marca.

 

  Komentarze


  • Ziutek
   13 lutego, 09:46

   zima to pora roku, kiedy jest zimno i mroźno...

  • Pisasz
   13 lutego, 09:51

   A dopiero pisali że przebiśniegi wcześniej się pojawiają z powodu łagodnej zimy i ocieplenia klimatu.

  • Telefan
   13 lutego, 10:43

   Typowa ściema aby wytłumaczyć największe w Europie problemy z zasięgiem i słabym sygnałem lub jego brakiem.Kolega pracuje w branży telekomunikacyjnej w Holandii.Niedawno mi mówił,że w UK jest najwięcej skarg abonentów na sygnał sieci komórkowych.Ma dostęp do fachowej prasy i opracowań.Infrastruktura jest przestarzała i niedoinwestowana.Nawet w dużych miastach w centrach są problemy ze złapaniem jakiegokolwiek sygnału.Zapytałem jak wygląda to w Polsce.Wygląda bardzo dobrze-lepiej niż w UK.

  • Prawda
   13 lutego, 10:45

   Co za brednie to w USA Kanadzie
   Rosji w czasie kilku miesiecznej zimy telefony nie dzialaja ? Kpina z technologi
   Czasami sie zastanawiam nad prawda zrodla ( czy to dzieci do lat 6 kopiuja te tematy z D.Mail itp)
   Smiac mi sie Chce
   Zima=katastrofa brak Wi-Fi .brak produktow
   PREMIERZE JAK ZYC

  • Xxx
   13 lutego, 13:40

   BO TELEFONIAMI KOMORKOWYMI RZADZA CIAPACKIE FIRMY...I JEST IM ZIMNO...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama