Przegrana z Southampton pierwszą porażką Arsenalu w 23 meczach

Jan Bednarek (po prawej) został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania. (Fot. Getty Images)
Southamtpon, z Janem Bednarkiem w składzie, wczoraj pokonał u siebie Arsenal Londyn 3:2 w meczu 17. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Licząc wszystkie rozgrywki 'Kanonierzy' byli niepokonani w 22 wcześniejszych spotkaniach.

Bednarek grał cały mecz, a w 51. minucie został ukarany żółtą kartką. Obrońca reprezentacji Polski został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania. Efektownym wślizgiem popisał się w 31. minucie, kiedy w ostatniej chwili ubiegł Pierre'a Emericka Aubameyanga stojącego pięć metrów przed bramką Southamptonu.

Prowadzenie "Świętym" w 20. minucie dał wracający po kontuzji Danny Ings. Osiem minut później wyrównał Henrik Mchitarjan. Ci sami piłkarze zdobyli kolejne bramki. Tuż przed przerwą trafił Ings, a Ormianin doprowadził do remisu w 53. minucie.

Decydującego gola w 85. minucie strzelił Charlie Austin, który kwadrans wcześniej zastąpił Ingsa.

To była pierwsza porażka Arsenalu od 18 sierpnia, kiedy uległ na wyjeździe Chelsea Londyn 2:3.

"Porażka, w którymś momencie musiała nam się przydarzyć. Stało się to dziś, a rywale zasłużyli na wygraną. Grali z olbrzymim zaangażowaniem. Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu" - stwierdził trener Arsenalu Unai Emery.

Southampton natomiast odniósł pierwsze zwycięstwo w Premier League od 1 września.

"To niesamowite jaki postęp mój zespół wykonał przez tydzień. Skupiliśmy się na podstawach futbolu i to przynosi efekty. Jestem bardzo dumny z moich piłkarzy. Stworzone sytuacje wykorzystywali bezlitośnie" - podkreślił trener Ralph Hasenhuettl, który objął zespół 5 grudnia.

W tabeli zespół Bednarka wydostał się ze strefy spadkowej i jest na 17. miejscu. Arsenal zajmuje piątą pozycję.