Menu

Promotor Hearn: Koronawirus może zmusić wielu bokserów do zakończenia kariery

Promotor Hearn: Koronawirus może zmusić wielu bokserów do zakończenia kariery
Hearn ma pomysł na serię małych gal, które pokaże telewizja i tylko tam będą mogli je obejrzeć kibice. (Fot. Getty Images)
Znany promotor bokserski Eddie Hearn uważa, że pandemia koronawirusa może zmusić wielu bokserów do zakończenia kariery ze względów finansowych. 'Problemy będą mieć także organizatorzy gal' - przyznał Brytyjczyk.
Reklama

Niemal na całym świecie nie odbywają się zawody sportowe. Brytyjska Komisja Bokserska przedłużyła zawieszenie dotyczące organizacji gal do końca kwietnia. Wątpliwe jednak, aby Hearnowi udało się przeprowadzić imprezy zaplanowane po tym okresie; walczyć mieli m.in. Aleksander Powietkin - Dillian Whyte (2 maja, Manchester) i Ołeksandr Usyk – Dereck Chisora (23 maja, Londyn).

"Jeśli przerwa potrwa do września, października, listopada czy grudnia, będziemy mieli pięściarzy, którzy nie boksowali w tym roku. Zawodnicy z górnej półki poradzą sobie, ale ci mniej znani lub rozpoczynający kariery zawodowe, którzy nie mają umów sponsorskich, będę w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Część z nich będzie musiała zrezygnować z pięściarstwa i znaleźć pracę. To bolesne dla kogoś, kto próbuje spełnić swoje marzenia w sporcie" – podkreślił szef grupy Matchroom Boxing.

Hearn ma pomysł na serię małych gal, które pokaże telewizja i tylko tam będą mogli je obejrzeć kibice. Mieliby walczyć na nich bokserzy, którzy dopiero marzą o wielkiej sławie i pieniądzach. Promotor zwrócił także uwagę na pięściarzy-amatorów. Niedawne europejskie kwalifikacje olimpijskie w Londynie zostały przerwane po zaledwie trzech dniach z powodu koronawirusa.

"Zawodnicy ciężko pracowali przez cztery lata, by pojechać na igrzyska i walczyć w Tokio, a teraz nie ma szans, że olimpiada odbędzie się w pierwotnym terminie. I co robić w takiej sytuacji? Wszystkie dyscypliny sportu czekają olbrzymie przetasowania" – zauważył Hearn.

Jego zdaniem, mnóstwo problemów czeka też wszystkich promotorów, menedżerów, organizatorów gal itd. "Dla wielu z nich prowadzenie działalności w obecnej sytuacji będzie jak dźwiganie tony cegieł" - podsumował.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama