Menu

Premier Włoch przekonuje: "Kraj jest bezpieczny, można podróżować"

Premier Włoch przekonuje: "Kraj jest bezpieczny, można podróżować"
We Włoszech zakażonych jest już 283 osób. (Fot. Getty Images)
'Włochy są krajem bezpiecznym, być może bezpieczniejszym od wielu innych, można podróżować' - oświadczył dzisiaj na konferencji prasowej premier Giuseppe Conte. Tymczasem przypadki koronawirusa zanotowano w 20 z ok. 100 prowincji Włoch. Siedem osób zmarło.
Reklama

W kolejnym dniu kryzysu na tle wzrostu liczby przypadków koronawirusa w kraju, których jest obecnie ponad 280, Conte podczas spotkania z dziennikarzami podkreślił: "Obywatele mogą być spokojni".

"Nie mogę powiedzieć, że sam nie jestem zaniepokojony, bo nie lekceważymy kryzysu, ale jestem pewien, że dzięki podjętym krokom osiągniemy rezultat w postaci zatrzymania zachorowań już w najbliższych dniach" - przyznał szef rządu. Podkreślił, że taką wiadomość chce przekazać europejskim partnerom i Światowej Organizacji Zdrowia.

"Nasz system opieki zdrowotnej jest nadzwyczajny i dzięki surowej polityce sanitarnej doprowadzimy do zahamowania szerzenia się wirusa" - zapewniał premier Conte.

Podkreślił, że wszelkie kroki ograniczające swobodę podróżowania Włochów po świecie byłyby nie do przyjęcia. Włochy wyjdą z obecnej sytuacji z "podniesioną głową" - zapewnił szef rządu.

Tymczasem przypadki koronawirusa zanotowano w 20 z ok. 100 prowincji Włoch. Zakażonych jest w sumie 283 osób - poinformowała dzisiaj Obrona Cywilna. Najgorsza sytuacja jest w Lombardii na północy Włoch, gdzie zanotowano łącznie 212 przypadków, w tym sześć zgonów.

TYmczasem dzisiaj potwierdzono także pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Chorwacji. Jak poinformowały władze tego kraju, "jest to młody mężczyzna i i jego stan jest w tej chwili dobry". Pacjent przebywał w Mediolanie od 19 do 21 lutego br. - podał minister zdrowia Chorwacji Vili Berosz.

Czytaj więcej:

Ekspert: Możliwe, że koronawirus będzie istniał długo, jak grypa

Konsulat w Mediolanie apeluje do Polaków: Unikajcie miejsc publicznych

Koronawirus zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"

Włochy: Czarne chmury nad szpitalem, z którego rozszerzył się koronawirus

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 31.03.2020
  GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

  Sport


  Reklama