Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Premier League: Nieprawidłowości w finansach Manchesteru City

Premier League: Nieprawidłowości w finansach Manchesteru City
Klub może mieć teraz spore problemy. (Fot. Getty Images)
Organ zarządzający piłkarską ekstraklasą Anglii - Premier League - dopatrzył się nieprawidłowości w finansowych sprawozdaniach Manchesteru City w latach 2009-18. Sprawa zostanie przekazana niezależnej komisji.

Reklama
Reklama

Manchesterowi City zarzucono, że nie udostępnił władzom rozgrywek możliwie najdokładniejszych informacji o finansach klubu, w tym o zarobkach trenerów i piłkarzy, w latach 2009-18. Co więcej, zdaniem Premier League, od 2018 roku klub nie przestrzega reguł mówiących o ścisłej współpracy przy dochodzeniach i udostępnianiu odpowiednich dokumentów.

"Komisja jest niezależna od Premier League i klubów. Postępowanie Komisji będzie odbywać się poufnie za zamkniętymi drzwiami. Premier League nie będzie komentować te sprawy do odwołania" - wyjaśniono.

To nie pierwsze takie problemy Manchesteru City. W lutym 2020 roku Europejska Unia Piłkarska (UEFA) dopatrzyła się naruszenia przez ten klub zasad tzw. finansowego fair play w latach 2012-16 i wykluczyła go z udziału w Lidze Mistrzów w sezonach 2020/21 i 2021/22, nakładając na niego ponadto 30 milionów euro grzywny.

"The Citizens" odwołali się od tych decyzji władz europejskiego futbolu do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), a instytucja w Lozannie przychyliła się do tej apelacji, anulując dyskwalifikację i zmniejszając kwotę grzywny do 10 mln euro.

Od 2008 roku właścicielem City jest City Football Group, którego właścicielami są przedsiębiorcy z Abu Zabi. Od tego czasu klub z Manchesteru był sześciokrotnie mistrzem Anglii, dwa razy zdobyli Puchar Anglii i pięć razy Puchar Ligi. Ponadto w sezonie 2020/21 dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Czytaj więcej:

Liga angielska: Arsenal przegrał z Evertonem

Liga angielska: Manchester City nie wykorzystał potknięcia Arsenalu

Liga angielska: Trener Tottenhamu pogratulował Kane'owi rekordu ze szpitala

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama