Menu

Premier Johnson pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach

Premier Johnson pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach
"Wielką Brytanię i Polskę łączy długa, wspólna historia i przyjaźń w Europie, NATO i gdzie indziej" - napisał Johnson, składając gratulacje Andrzejowi Dudzie. (Fot. Getty Images)
Brytyjski premier Boris Johnson pogratulował wczoraj wieczorem Andrzejowi Dudzie wygranej w wyborach prezydenckich. Podkreślił, że Wielką Brytanię i Polskę łączy długa, wspólna historia i przyjaźń oraz wyraził nadzieję, że będzie ona kontynuowana.
Reklama

"Gratulacje dla @AndrzejDuda z okazji pańskiego ponownego wyboru na urząd prezydenta Polski. Wielką Brytanię i Polskę łączy długa, wspólna historia i przyjaźń w Europie, NATO i gdzie indziej. Oczekuję, że będzie ona kontynuowana, gdyż stoimy w obliczu wyzwań i możliwości przed nami" - napisał brytyjski premier na Twitterze.

Wczoraj wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu wszystkich głosów oficjalnie ogłosiła, że niedzielną drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda, który uzyskał 51,03 proc. głosów, wobec 48,97 proc. głosów dla Rafała Trzaskowskiego.

Niezależnie od Johnsona gratulacje Andrzejowi Dudzie wysłał jedyny brytyjski poseł polskiego pochodzenia, Daniel Kawczynski.

"Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji powtórnego powierzenia Panu przez naród polski stanowiska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wybór ten jest wyrazem najwyższego uznania społeczeństwa polskiego oraz nadziei na pomyślną kontynuację piastowanego przez Pana urzędu" - napisał Kawczynski.

Czytaj więcej:

Oficjalne wyniki wyborów w UK: Potężna przewaga Trzaskowskiego

Andrzej Duda ponownie wybrany prezydentem Polski

  Komentarze
  • Polak
   15 lipca 2020, 08:16

   Gratulacje Panie Prezydencie
   Właściwa osoba na właściwym stanowisku
   Niech Żyje Polska

  • Tomas
   15 lipca 2020, 17:58

   Gratulacje dla Prezydenta Andrzeja Dudy, niech mu Bóg błogosławi!!!

  • Odbyt
   16 lipca 2020, 07:02

   Mam nadzieje ze dudus nie odpowiedzial bez tlumacza hihi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama