Menu

Pracownicy linii lotniczych będą pracować dla NHS

Pracownicy linii lotniczych będą pracować dla NHS
Nowy szpital tymczasowy w Londynie potrzebuje mnóstwa pracowników, aby funkcjonować - to obecnie największa placówka medyczna w Europie. (Fot. Getty Images)
Zwolnieni pracownicy linii lotniczych Virgin Atlantic czy easyJet znajdą zatrudnienie w nowo powstałym szpitalu tymczasowym NHS Nightingale Hospital w Londynie - informuje dziś brytyjskie prasa. Decyzję tę przekazano chwilę po tym, gdy największe tanie linie lotnicze w Wielkiej Brytanii - easyJet - ogłosiły uziemienie wszystkich samolotów.
Reklama

Tymczasowy szpital w londyńskim centrum kongresowym ExCel jest największą tego rodzaju placówką w Europie - jest w stanie zapewnić opiekę aż 4 tysiącom pacjentów naraz. Media okrzyknęły szpital "najbardziej ambitnym projektem medycznym od czasów II wojny światowej".

NHS England przekazało, że chętnie wykorzysta wiedzę personelu lotniczego. Zwrócono uwagę, że pracownicy linii lotniczych są świetnie wyszkoleni do udzielania pierwszej pomocy. 

Linie Virgin Atlantic ogłosiły, że pracownicy biorący udział w projekcie nie zostaną zwolnieni i będą wciąż otrzymywać wynagrodzenie w ramach rządowego projektu Job Retention Scheme. 

Podobnie wyglądać ma sytuacja z pracownikami easyJet. Tanie linie lotnicze ogłosiły dziś, że uziemiają wszystkie samoloty.

W tym samym czasie kończą się budowy tymczasowych szpitali w innych regionach kraju, m.in. w Manchesterze, Birmingham czy Cardiff. (Fot. Getty Images)

Według informacji BBC, nowi pracownicy NHS mieliby za zadanie wspomagać pracę lekarzy i pielęgniarek, a także zmieniać łóżka czy wykonywać prace niezwiązane bezpośrednio z leczeniem.

Poza szpitalem w centrum kongresowym ExCel, w Wielkiej Brytanii niedługo zakończą się prace nad dwoma kolejnymi tego rodzaju placówkami w Birmingham oraz Manchesterze. 

Poza nowymi szpitalami tymczasowymi, w Wielkiej Brytanii trwają również prace nad budową polowych kostnic, które są w stanie pomieścić jak największą liczbę zwłok. Jedna z nich powstanie m.in. na lotnisku w Birmingham.

Czytaj więcej:

Brytyjskie linie lotnicze proszą o rządową pomoc

Na lotnisku w Birmingham powstanie kostnica

Londyn: Nowy szpital tymczasowy "największym medycznym projektem od II wojny światowej"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama