Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pracownicy BT wycofują strajk. Otrzymali dużą podwyżkę

Pracownicy BT wycofują strajk. Otrzymali dużą podwyżkę
Członkowie CWU podczas protestów pod wieżą BT 29 lipca 2022 roku w Londynie. (Fot. Getty Images)
Pierwsza od 35 lat ogólnokrajowa akcja strajkowa pracowników BT ma się zakończyć, ponieważ związek zawodowy reprezentujący pracowników BT osiągnął porozumienie z firmą w sprawie wprowadzenia stałych podwyżek płac - donoszą media.
Reklama
Reklama

Związek zawodowy Communication Workers Union (CWU), którego zarząd wynegocjował porozumienie, namawia swoich członków BT do przyjęcia propozycji, która będzie teraz poddana pod głosowanie członków.

Pracownicy firmy BT - w tym osoby odbierające telefony 999, inżynierowie i pracownicy centrów telefonicznych - rozpoczęli strajki latem, domagając się podwyżek płac, ze względu na inflację i kryzys kosztów utrzymania.

Zgodnie z porozumieniem pracownicy otrzymają wzrost płac od 6% do 16% w zależności od ich kategorii wynagrodzeń.

Od 1 kwietnia pensje mają wzrosnąć o 3 000 funtów - jak poinformował związek - a od 1 września 2023 r. nastąpi ich weryfikacja w celu dalszego negocjowania warunków płacowych, kategorii zaszeregowania i kwestii dotyczących struktury.

Firma BT podała, że wszyscy pracownicy zarabiający do 50 000 funtów otrzymają od 1 stycznia podwyżkę w wysokości 1500 funtów jako część wynagrodzenia, a nie jednorazową płatność. W połączeniu z kwietniową podwyżką o 1 500 funtów, całkowity wzrost płac dla najniżej opłacanych pracowników wyniesie ponad 15% w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku - oświadczył operator telekomunikacyjny.

Akcję strajkową podjęło około 40,000 pracowników BT w proteście przeciwko ofercie firmy o zryczałtowanej podwyżce płac w wysokości £1,500, którą związek odrzucił, twierdząc, że jest to realna obniżka płac, ponieważ zmagający się z problemami pracownicy zaczęli korzystać z banków żywności.

Nie byłoby tej oferty, gdyby nie te strajki, które poprzedzały tygodnie negocjacji – podkreślił zastępca sekretarza generalnego CWU.

Czytaj więcej:

UK: Dwa dni bez internetu? Strajk tysięcy pracowników BT

Rozpoczął się pierwszy od 1987 r. strajk pracowników BT i Openreach

Płace w UK rosną najszybciej od 2000 r., ale i tak wolniej niż inflacja

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama