Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pozew przeciw MasterCard: Po £300 dla milionów osób w UK?

Pozew przeciw MasterCard: Po £300 dla milionów osób w UK?
Mastercard oświadczył, że "nie zgadza się z podstawą roszczenia". (Fot. Getty Images)
Około 46 milionów osób w Wielkiej Brytanii może skorzystać na sprawie sądowej wniesionej przeciw MasterCard o wypłatę odszkodowania w wysokości 14 miliardów funtów - informuje BBC.
Reklama

Walter Merricks, były rzecznik finansowy Wielkiej Brytanii reprezentujący poszkodowanych klientów, złożył pozew zbiorowy w imieniu wszystkich osób powyżej 16. roku życia, które mieszkały na Wyspach przez co najmniej trzy miesiące w latach 1992–2008. MasterCard miał w tym czasie naliczać dodatkowe opłaty za obsługę kart debetowych i kredytowych przy płatności w sklepach, a koszty były przerzucane na klientów w postaci wyższych cen.

Pierwotne roszczenie Merricksa zostało odrzucone przez brytyjski Trybunał ds. Konkurencji (Competition Appeal Tribunal - CAT) dwa lata temu. Jednak wczoraj Sąd Apelacyjny w Londynie stwierdził, że CAT zastosował niewłaściwe metody oceny przy podejmowaniu decyzji i musi ponownie rozważyć pozew zbiorowy przeciwko firmie świadczącej usługi finansowe.

Gdyby przyznano 14 miliardów funtów odszkodowania i podzielono je między 46 milionów uprawnionych osób, każda z nich otrzymałaby po 300 funtów rekompensaty - informuje BBC.

Walter Merricks przyznał, że jest "bardzo zadowolony" z orzeczenia Sądu Apelacyjnego. "Minęło prawie 12 lat od kiedy MasterCard został wyraźnie poinformowany, że złamał prawo, nakładając nadmierne opłaty transakcyjne za karty. W rezultacie wszyscy musieliśmy płacić wyższe ceny w sklepach, a MasterCard czerpał z tego zyski" - oznajmił w rozmowie z BBC.

MasterCard oświadczył, że "nie zgadza się z podstawą roszczenia" i zapowiedział ubieganie się o zgodę na odwołanie się od wyroku do Sądu Najwyższego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama