Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pożary na Gran Canarii: Liczba ewakuowanych wzrosła do 8 tys.

Pożary na Gran Canarii: Liczba ewakuowanych wzrosła do 8 tys.
Mieszkańcy Wyspy i turyści zostali ewakuowani w związku z rozprzestrzeniającym się pożarem. (Fot. Getty Images)
Już ponad 8 tys. osób zostało ewakuowanych, dziś do godzin południowych, w związku z pożarami lasów szalejącymi na Gran Canarii, największej z Wysp Kanaryjskich - poinformowała regionalna obrona cywilna.
Reklama

Według służb ratunkowych, zagrożone pożarami są głównie osoby na północnej części wyspy. Ewakuowani spędzili noc w sześciu ośrodkach przygotowanych przez regionalną obronę cywilną.

Dziś rano z żywiołem walczyło na hiszpańskiej wyspie w sumie 700 strażaków oraz wolontariuszy, wspieranych przez 16 samolotów gaśniczych.

"Sytuacja jest bardzo poważna. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko. W chwili obecnej nie występują przesłanki, aby twierdzić, że żywioł zostanie szybko opanowany" - poinformowała w komunikacie regionalna straż pożarna.

Nad całą wyspą unoszą się kłęby dymu. (Fot. Getty Images)

Przedstawiciele obrony cywilnej Wysp Kanaryjskich przyznali, że prowadzona w nocy akcja gaszenia ognia okazała się nieskuteczna, pomimo iż brało w niej udział 400 strażaków i panowały stosunkowo korzystne warunki atmosferyczne.

"Wraz z postępowaniem żywiołu nad ranem konieczna była ewakuacja kolejnych osób z miejscowości Valleseco, Saucillo, Galdar, Piletas oraz Troya" - poinformowały służby ratunkowe.

Pożar na Gran Canarii wybuchł przedwczoraj w lesie koło miejscowości Vallesco. Ogień szybko rozprzestrzenił się po parku krajobrazowym Tamadaba. Szacuje się, że dziś do godzin południowych na Gran Canarii spłonęło ponad 4 tys. hektarów lasu.

Pożary mają miejsce w północnej części wyspy. (Fot. Google Maps)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama