Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pożary lasów na Gran Canarii. Ewakuowano 2 tys. osób

Pożary lasów na Gran Canarii. Ewakuowano 2 tys. osób
Komunikacja na całej wyspie jest utrudniona. (Fot. Getty Images)
Ponad 2 000 osób ewakuowano na popularnej wśród turystów hiszpańskiej wyspie Gran Canaria z powodu pożaru lasów na górzystym, trudno dostępnym obszarze 15 km na południowy zachód od Las Palmas - podały lokalne służby ratunkowe.
Reklama

Ewakuowano mieszkańców sześciu miejscowości, w tym gmin Tejeda i Artenara, które z powodu innego pożaru w górach ewakuowano już raz przed tygodniem. Zamknięto ruch na wybranych drogach.

Pożar wybuchł wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Valleseco i szybko rozprzestrzenił się na obszar o powierzchni ponad 400 hektarów.

Hiszpańska telewizja w kontekście akcji gaśniczej mówiła o "trudnej nocy" z uwagi na fakt, że obszar dotknięty żywiołem jest częściowo niedostępny. Przy gaszeniu pożaru wykorzystywane są m.in. ze śmigłowce i samoloty gaśnicze.

Według jednego z reporterów nadających z wyspy, miejscowe władze przypuszczają, że przyczyną pożaru było podpalenie.

W zeszłym tygodniu w części wyspy położonej na południowy zachód od Las Palmas ogień strawił ok. 1,5 tys. hektarów lasów.

Służby ratunkowe całą noc walczyły z pożarem. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama