Menu

Portugalia oburzona brytyjską listą krajów zwolnionych z kwarantanny

Portugalia oburzona brytyjską listą krajów zwolnionych z kwarantanny
Podróżni z wielu europejskich krajów zostali zwolnieni z kwarantanny po przyjeździe do UK, ale z listy wyłączono Portugalię. (Fot. Getty Images)
Minister spraw zagranicznych Portugalii ocenił, że wykluczenie jego kraju z listy kierunków, w których kwarantanna nie będzie miała zastosowania do osób powracających do Anglii, jest 'absurdalne”. Augusto Santos Silva stwierdził, że pominięcie Portugalii jest 'bezsensowne i niesprawiedliwe' - donosi BBC.
Reklama

Lista krajów zwolnionych z kwarantanny została opublikowana w piątek. Boris Johnson poinformował, że 14-dniowe kwarantanny pozostaną wobec podróżnych z krajów, w których wirus nie był pod kontrolą.

Inne kraje wyłączone z listy, która wejdzie w Anglii w życie 10 lipca, to Stany Zjednoczone, Chiny, Malediwy i Szwecja. Zwolnieni z kwarantanny będą niemal wszyscy podróżni przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej.

"Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją brytyjskich władz. Uważamy, że jest to bezsensowne i niesprawiedliwe. To absurdalne tym bardziej, że Wielka Brytania ma siedem razy więcej przypadków Covid-19 niż Portugalia, więc naszym zdaniem nie jest to odpowiedni sposób traktowania sojuszników i przyjaciół" - zauważył portugalski minister spraw zagranicznych.

Premier Portugalii António Costa porównał na swoim Twitterze liczbę przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii z przypadkami w Algarve, podsumowując: "Zapraszamy do spędzenia bezpiecznego urlopu w Algarve".

Szkocja i Walia jeszcze nie zdecydowały, czy złagodzić ograniczenia w podróżach.

Czytaj więcej:

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana

UK: Po zapowiedzi zniesienia kwarantanny linie lotnicze wycofują pozew

  Komentarze
  • Iwka
   5 lipca, 17:25

   Jestem aktualnie w Portugalii, w Algarve. Jest bezpiecznie, wszyscy noszą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych i zachowują dystans. Przy wejściu na plażę światła wskazują jakie jest obłożenie. Kraj bardzo zorganizowany i czuję się bezpiecznie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama