Menu

Portugalczycy o wyborze Bońka: "Decyzja PZPN potwierdza światowy trend"

Portugalczycy o wyborze Bońka: "Decyzja PZPN potwierdza światowy trend"
Media: Czy Paulo Sousa (na zdj.) będzie w stanie odnosić sukcesy z reprezentacją, w której występuje najlepszy piłkarz świata - Robert Lewandowski? (Fot. Getty Images)
Media w Portugalii, komentując decyzję o zatrudnieniu Paulo Sousy jako selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, wskazują, że decyzja władz PZPN potwierdza światową tendencję stawiania na pochodzących z tego kraju szkoleniowców.
Reklama

W ocenie agencji prasowej Lusa oraz lizbońskiej gazety "Diario de Noticias" wczorajsza decyzja prezesa PZPN Zbigniewa Bońka wpisuje się w praktykę kilku innych zagranicznych związków futbolowych, które również postawiły na trenerów z Portugalii.

Komentatorzy wskazują, że Polska jest ósmym krajem, który zatrudnił na stanowisku selekcjonera trenera z Portugalii. Odnotowuje, że w ostatnim czasie z usług Portugalczyka Carlosa Queiroza korzystała też Kolumbia.

"Nawet pomimo niedawnego zwolnienia Queiroza Portugalia wciąż jest drugim krajem, z którego pochodzi najwięcej selekcjonerów. Wyprzedza nas tylko Francja, której trenerzy prowadzą 14 drużyn narodowych" - oszacowała Lusa. Agencja prasowa z Lizbony wyliczyła, że poza Polską z usług szkoleniowców portugalskich korzystają obecnie m.in. Korea Południowa, Kamerun, Wenezuela czy Bahrajn.

Tymczasem wraz z objęciem przez Sousę funkcji selekcjonera Polski media spekulują, na ile pochodzący z Viseu szkoleniowiec będzie w stanie odnosić sukcesy z reprezentacją, w której występuje, jak przypominają, najlepszy piłkarz świata - Robert Lewandowski.

"Być może podczas najbliższych mistrzostw świata w 2022 r. uda nam się pobić rekord świata Brazylii. Na mundialu 2014 trzech różnych szkoleniowców z tego kraju prowadziło trzy różne reprezentacje" - napisał "Diario de Noticias".

Dziennik "A Bola" z kolei poinformował, że w sztabie szkoleniowym Sousy pojawią się jego dotychczasowi współpracownicy: Manuel Cordeiro Pereira, Victor Sanchez, Paulo Grilo, Lluis Sala oraz Antonio Gomez.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Hiszpańskie media o dymisji Brzęczka: "Dziwna i niespodziewana decyzja PZPN"

Włoskie media: Giampaolo kandydatem na trenera reprezentacji Polski

Portugalczyk Paulo Sousa trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski

  Komentarze
  • Raze
   24 stycznia, 06:50

   A gdzie Arcadio Morales, kubański pisarz, eseista? Pewnie został w liceum im Cervantes’a....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama