Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Port w Dover próbuje zapobiec wielogodzinnym korkom

Port w Dover próbuje zapobiec wielogodzinnym korkom
Czy w porcie w Dover znów pojawią się gigantyczne korki? Istnieją takie obawy. (Fot. Getty Images)
Na trzy dni - czwartek, piątek i sobotę - władze portu w Dover w południowo-wschodniej Anglii rozłożyły ruch autokarów, które miały wjechać na promy w Wielki Piątek. Ma to zapobiec powtórzeniu się sytuacji z ostatniego weekendu, gdy przy wjeździe do portu powstały wielogodzinne korki.
Reklama
Reklama

Jak się oczekuje, Wielki Piątek będzie najbardziej obłożonym dniem, jeśli chodzi o przeprawy promowe przez kanał La Manche podczas całego wielkanocnego weekendu.

Władze portu oświadczyły, że "mają bolesną świadomość, iż ostatni weekend był straszną sytuacją dla wielu podróżnych, w tym osób starszych i dzieci w wieku szkolnym", w związku z tym zwróciły się do trzech operatorów promowych, DFDS, Irish Ferries i P&O Ferries, aby w miarę możliwości zmieniły rezerwację dla przewoźników autokarowych, tak aby nie były one skumulowane jutro, lecz by rozłożyć je na trzy dni.

Dodatkowo obok istniejącej hali, w której odbywa się odprawa odjeżdżających pasażerów, ustawiono tymczasowy namiot, gdzie również przeprowadzane mają być kontrole paszportowe.

W miniony weekend, zwłaszcza w sobotę, na wjazd na prom od strony brytyjskiej kierowcy musieli czekać nawet 14 godzin.

Złożyło się na to kilka przyczyn - większy niż się spodziewano ruch, niekorzystne warunki atmosferyczne, niewystarczająca liczba francuskich funkcjonariuszy straży granicznej, ale ostatecznie brytyjski rząd przyznał, że w efekcie Brexitu kontrole graniczne trwają dłużej.

Czytaj więcej:

Pociągi Eurostar przewożą prawie o jedną trzecią mniej pasażerów z UK do Francji

UK: Przedświąteczna gorączka podróży. "Znaczne opóźnienia" w Dover

Sytuacja związana z opóźnieniami w porcie Dover opanowana dziś po północy

  Komentarze
  • AL
   6 kwietnia, 16:09

   Teraz modne jest obwinianie tych, co głosowali przeciwko Brexitowi. Bo to przez nich twardy Brexit nie może być wdrożony a wtedy wszystkie problemy by znikły jak bańki mydlane.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2023
  GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama