Menu

Pomnik Usain Bolta stanie w jego rodzinnym regionie Trelawny

Pomnik Usain Bolta stanie w jego rodzinnym regionie Trelawny
34-letni Bolt zakończył swoją sportową karierę 3 lata temu. (Fot. Getty Images)
Pomnik rekordzisty świata na 100 i 200 m, ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego Usaina Bolta zostanie odsłonięty w tym roku w jego rodzinnym regionie Trelawny na Jamajce. Poinformowała o tym minister sportu Olivia Grange. Rzeźba stanie na deptaku w stolicy regionu - Falmouth.
Reklama

34-letni Bolt urodził się kilka kilometrów od Falmouth - w Sherwood Content. Legendarny sprinter ma już pomnik przed Stadionem Narodowym w stolicy Jamajki Kingston, znajdującym się w kompleksie sportowo-kulturalnym Independence Park.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do odsłonięcia rzeźby w rodzinnych stronach i jaki charakter będzie miała uroczystość ze względu na pandemię koronawirusa.

"Z przyjemnością informuję, że posąg jest gotowy do ustawienia w mieście i odbędzie się to przed końcem grudnia" - poinformowała minister Grange cytowana przez jamajskie media.

Bolt, który zakończył karierę po lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie w 2017 roku, nadal jest rekordzistą świata w biegach na 100 i 200 m. Był najszybszy na tych dystansach oraz w sztafecie 4x100 m na igrzyskach w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jeden ze złotych medali wywalczony w sztafecie (2008) został mu odebrany, ponieważ jego kolega z drużyny Nesta Carter został przyłapany na dopingu.

Z tej samego regionu co Bolt pochodzi także trzykrotna mistrzyni olimpijska Veronika Campbell-Brown, która w dorobku ma osiem olimpijskich medali, w tym złoto na 200 m z Aten (2004) i Pekinu (2008) oraz w sztafecie 4x100 m (2008). Na ostatnich igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczyła srebro w sztafecie 4x100 m. Została ona ostatnio uhonorowana w rodzinnych stronach w inny sposób - jej imieniem nazwano jedną ze szkół podstawowych. 

Czytaj więcej:

Usain Bolt nie zamierza nakłaniać córeczki do uprawiania sportu

Usain Bolt nadal przeżywa niepowodzenie na piłkarskiej murawie

Usain Bolt ma koronawirusa. Wcześniej urządził imprezę

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Reklama