Menu

Polskie służby sprawdzają Polaków odbywających kwarantannę

Polskie służby sprawdzają Polaków odbywających kwarantannę
Polskie służby sprawdzają, czy Polacy wysłani na kwarantannę faktycznie na niej przebywają. (Fot. Getty Images)
Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, sprawdziliśmy prawie dziesięć milionów razy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji w Polsce (KGP) insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 73 tys. osób poddanych kwarantannie.
Reklama

Rzecznik KGP przekazał, że funkcjonariusze w około 863 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, a w około 22 przypadkach zwrócono się do nich z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

Poinformował również, że od początku epidemii ok. 240 policjantów zostało zakażonych koronawirusem, a 198 wyzdrowiało. "Od początku działań ok. 3700 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest ich na kwarantannie 107" – poinformował rzecznik KGP.

"Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki" – podkreślił.

"Od momentu wprowadzenia stanu epidemii, tylko w związku ze zwalczaniem koronawirusa wykonaliśmy 2 275 771 służb patrolowych, niezależnych od sprawdzenia osób będących na kwarantannie" - przekazał.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 17-20 tys. funkcjonariuszy i że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę od 5 do 30 tys. zł.

Policjant podał też najnowsze dane z kontroli w komunikacji zbiorowej. "Skontrolowaliśmy ponad 320 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich około 1,4 tys." – zaznaczył.

Czytaj więcej:

Liczba ofiar pandemii Covid-19 w Europie przekroczyła 200 tys.

Brytyjscy naukowcy: Covid-19 u niektórych wywołuje psychozy i urojenia

Covid-19: Badanych jest ponad 150 leków. Wciąż brakuje skutecznej terapii

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   11 lipca, 20:06

   Roto Tomisze, nie wiem co ćpasz ale odstaw lepiej to świństwo

  • ZK Dudzinski
   11 lipca, 20:15

   A kogo to?

  • Prem
   11 lipca, 23:23

   A przestępców to kto ściga?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama