Menu

Polskie firmy kosmetyczne chcą podbić Azję

Polskie firmy kosmetyczne chcą podbić Azję
Polskie kosmetyki cieszą się dobrą renomą na świecie. (Fot. Getty Images)
10 polskich firm kosmetycznych uczestniczy w międzynarodowych targach kosmetycznych Cosmobeaute Malaysia 2019 w Kuala Lumpur - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jest to element misji biznesowej sektora kosmetycznego, zorganizowanej przez PAIH w Malezji, Mjanmie i Singapurze.
Reklama

Podczas targów, które potrwają do 18 lipca, "biznes znad Wisły ma okazję do m.in. nawiązania perspektywicznej współpracy z wiodącymi w regionie sieciami handlowymi i spółkami sektora e-commerce" - można przeczytać w informacji PAIH. Na powierzchni 72 m2 wystawia się 10 polskich producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, włosów, produktów ekologicznych i przeznaczonych do makijażu.

"Polska jest 6. największym producentem kosmetyków w Europie" – zauważa specjalistka ds. branży kosmetycznej z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Maja Justyna. "Nasze firmy wyróżnia wysoka jakość, wieloletnia tradycja, inwestycje w badania i rozwój, co w połączeniu z konkurencyjną ofertą cenową oraz elastycznością i profesjonalizmem w biznesie, stanowi ogromną zachętę dla azjatyckich przedsiębiorców" - zaznacza.

Obecność polskiego pawilonu na targach w Kuala Lumpur to element misji biznesowej sektora kosmetycznego zorganizowanej przez PAIH do Malezji, Mjanmy i Singapuru. W tych trzech państwach Azji Południowo-Wschodniej żyje łącznie ok. 92 mln potencjalnych klientów, którzy tworzą bardzo interesujący i zróżnicowany rynek.

"Przygotowaliśmy dla polskich firm kompleksowy pakiet wsparcia, w skład którego wchodzi nie tylko możliwość wystawienia się na targach, ale również seminaria biznesowe i spotkania B2B w Malezji i Mjanmie oraz Singapurze. Uczestnicy naszej misji będą mieć również możliwość nawiązania relacji z rządowymi agencjami regulującymi rynek malezyjski. Zaprosiliśmy ponadto lokalne firmy e-commerce, które opowiedzą i wesprą polskie firmy zainteresowane ogromnie popularnym w tej części świata kanałem dystrybucji – dodał kierownik biura handlowego PAIH w Kuala Lumpur Przemysław Zaręba.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama