Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski oszust zatrzymany na Wyspach

Polski oszust zatrzymany na Wyspach
Polak był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii zatrzymano Polaka, który oszukał ludzi na blisko 100 tys. zł. 34-latek wyłudził m.in. prawie 60 tys. złotych na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitację, do których nigdy nie doszło.
Reklama

Akt oskarżenia dotyczy przestępstw popełnionych na przestrzeni ostatnich czterech lat na terenie Polski. Postępowania te były zawieszone z uwagi na to, że sprawca ukrywał się. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Cała sprawa zaczęła się od mieszkańca Pisza (woj. warmińsko-mazurskie), który w 2016 roku zawarł z 34-latkiem ustną umowę na zamianę telefonów komórkowych. Oszust otrzymał od pokrzywdzonego aparat telefoniczny, ale w zamian nie przekazał mu swojego. W ten sposób pokrzywdzony stracił 2 tys. złotych.

Kilka kolejnych spraw było bardzo podobnych i dotyczyło sprzedaży sprzętu elektronicznego - informuje Komenda Powiatowa w Piszu.

Podejrzany usłyszał też zarzut oszustwa niewywiązania się z ustnej umowy dotyczącej udziału pokrzywdzonego w zysku ze sprzedaży 20 samochodów. Oszukany mężczyzna wpłacił 34-latkowi kwotę w wysokości 2,7 tys. zł jako opłatę za postój wskazanych pojazdów na parkingu. Po otrzymaniu tych pieniędzy, sprawca nie przekazał pokrzywdzonemu udziału w zyskach oraz nie zwrócił uiszczonej zaliczki.

Inne przestępstwo, którego dopuścił się 34-latek miało miejsce na terenie Giżycka i Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna wyłudził od pewnej kobiety prawie 60 tys. złotych na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitację, do których nigdy nie doszło.

To tylko kilka przestępstw, o które podejrzany jest 34-latek. Oszust, który został zatrzymany w Wielkiej Brytanii, usłyszał w sumie 11 zarzutów i grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

  Komentarze


  • Pan Pat
   9 czerwca, 15:30

   Do ośmiu lat za drobne machlojki i wyłudzenia na tzw.DROBNE,a za przejechanie psa 3-5 lat.Wstydż się wymiarze sprawiedliwości.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama