Menu

Polski mistrz trafił młotem swojego 80-letniego trenera

Polski mistrz trafił młotem swojego 80-letniego trenera
Fajdek jest wstrząśnięty całą sytuacją (Fot. Getty Images)
Czesław Cybulski, trener Pawła Fajdka, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację nogi. Podczas wczorajszych zajęć na boisku AZS w Poznaniu w szkoleniowca uderzył młot o wadze 7,260 kg wyrzucony przez mistrza świata.
Reklama

"Nie chcę dużo o tym mówić, bo to dla mnie bardzo przykre zdarzenie. Nie chcę też nikogo wprowadzać w błąd, bowiem nie mam dostatecznych informacji od lekarzy. Czekam z niecierpliwością na wiadomości ze szpitala, gdzie trener przechodzi zabieg" - oświadczył Fajdek.

Przyznał, że jest "wytrącony z życia", ale też będzie się chciał bardzo zmobilizować w Czeboksarach, dokąd dzisiaj leci z reprezentacją, by w lekkoatletycznej Superlidze - drużynowych mistrzostwach Europy, uzyskać jak najlepszy wynik.

"Trener przeszedł już operację kolana i kości piszczelowej. Jest przytomny, rozmawiał z kilkoma osobami i jest dobrej myśli" - poinformował prezes PZLA Jerzy Skucha.

Dzisiaj Czesław Cybulski, najbardziej zasłużony w Polsce trener, kończy 80 lat. Jego najwybitniejszym zawodnikiem był Szymon Ziółkowski, którego doprowadził do tytułu mistrza olimpijskiego (2000) i świata (2001). W latach 2005-2009 trenował Anitę Włodarczyk, późniejszą rekordzistę globu świata. Od 2010 roku współpracuje z Fajdkiem, który dwa lata temu został mistrzem świata.

Innymi znanymi zawodnikami Cybulskiego byli też Mariusz Tomaszewski, Ireneusz Golda, Leszek Woderski i Joanna Fiodorow. Prowadził również w początkach kariery Zdzisława Kwaśnego (brązowy medalista MŚ Helsinki 1983), a na przełomie 2003 i 2004 roku Kamilę Skolimowską.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama