Menu

Polscy skoczkowie apelują o przestrzeganie zasad sanitarnych

Polscy skoczkowie apelują o przestrzeganie zasad sanitarnych
"Tylko działając wspólnie, możemy wygrać tę walkę" - przekonują polscy skoczkowie. (Fot. Getty Images)
'Do walki z koronawirusem musimy podejść jak do konkursu drużynowego' - apeluje Kamil Stoch w filmie, który ma przypominać o przestrzeganiu zasad sanitarnych. Nagranie opublikowano na koncie Kancelarii Premiera na Twitterze.
Reklama

"Tylko działając wspólnie, możemy ją wygrać" - dodaje Paweł Wąsek. Kancelaria Premiera promuje w ten sposób zasadę DDM, na którą składają się: dystans społeczny, dezynfekcja, maseczka.

"Przestrzegajmy zasad sanitarnych" - apeluje Dawid Kubacki, a całość kończy Piotr Żyła, który ze swoim charakterystycznym śmiechem zakrywa usta i nos.

Dawid Kubacki uzyskał 135,5 m i wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Udział w zawodach zapewniło sobie wszystkich sześciu Polaków.

Kubacki wyprzedził Niemca Karla Geigera i Norwega Halvora Egnera Graneruda - obaj wylądowali na 132. metrze.

Z biało-czerwonych w czołówce znaleźli się jeszcze Piotr Żyła (129 m) i Kamil Stoch (120,5 m), którzy zajęli - odpowiednio - piąte i 10. miejsce. Zarówno Klemens Murańka, jak i Andrzej Stękała uzyskali 112,5 m, ale pierwszy z zawodników miał znacznie lepsze noty, co sprawiło że uplasował się na 26. pozycji, a jego kolega z kadry na 32. Paweł Wąsek zaś (113,5 m) miał 28. lokatę.

W Ruce nie wystąpią czołowi Austriacy, w tym zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Stefan Kraft. Zakażenie Covid-19 stwierdzono u Gregora Schlierenzauera, Philippa Aschenwalda oraz trenera Andreasa Widhoelzla i cała kadra A została skierowana na kwarantannę.

Pierwsza seria sobotniego konkursu rozpocznie się o godz. 16:30 lokalnego czasu. Dzień później rywalizacja ruszy o 15.30, a poprzedzą ją kwalifikacje (14).

Po inauguracyjnych zawodach PŚ w Wiśle liderem cyklu jest Niemiec Markus Eisenbichler. 

Czytaj więcej:

Polscy skoczkowie wywalczyli w Wiśle trzecie miejsce

Reguły na włoskich stokach narciarskich: Maseczka, dystans, limity obecnych

Stoch: "Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził"

Na skoczni w Willingen zostanie odprawiona... wigilijna msza

PŚ w skokach: Druga odsłona w weekend w Ruce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama